Yurt dışı iPhone XS alınır mı?

Bütçe
6800

yasin0610

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Biliyorsunuz ki sahibinden sitesinde çok ucuza yurt dışı IPhone'ler satılıyor benim istediğim model yurt dışı sıfır bir iPhone XS fiyatı 6400 ve IMEI kaydı olmadan bile yılda 4+4 ay kayıtsız kullanılabiliyormuş sizce alınır mı? Ve bu cihaz 3 senelik ama yurt dışında nasıl sıfır olarak ülkemize geliyor?

Arkadaşlar selam. Biliyorsunuz ki sahibinden sitesinde çok ucuza yurt dışı IPhone'ler satılıyor benim istediğim model yurt dışı sıfır bir iPhone XS fiyatı 6400 ve IMEI kaydı olmadan bile yılda 4+4 ay kayıtsız kullanılabiliyormuş sizce alınır mı? Ve bu cihaz 3 senelik ama yurt dışında nasıl sıfır olarak ülkemize geliyor?
Yanlış bilgi vermek gibi olmasın. Ama galiba dün bir haber okudum, geçici imei kayıtları kapatılmıştı.

Alınmaz, geçen gün o IMEI uzatma hakkı iptal edildi. Alırsanız 4+4 ay kullanabilirsiniz ancak sonrasında kayıt etmeniz gerekiyor. Sıfır konusuna gelirsek, ürün hiç açılmamış olabilir. Artı olarak açılmış olsa bile ülkemize geldiği zaman buradaki ağ tarayıcılarına ilk defa girdiğinden dolayı sisteme yeni kayıt açılıyor. Bu sayede 4 ay ücretsiz kullanabiliyorsunuz. IMEI adresiniz sisteme kaydoluyor. 4+4 olayı ise 4 ay bittikten sonra E-Sim olarak da hattınızı kullanmanızı sağlıyor. O da ayrı bir IMEI olduğu için 4 ay daha kullanabiliyorsunuz.

Yurt dışından getirilen telefonların kullanılması için en iyi yöntemlerden biri olan geçici IMEI kaydı uzatma hizmeti, artık kaldırıldı. Pandemi döneminde kullanıma sokulan hizmet, kullanıcıların belirli aralıklarda yenileme yapmak şartıyla 1 yıl boyunca IMEI kayıtlarını uzatmasını sağlıyordu.

Son yıllarda telefon vergilerinin artışı sebebiyle birçok vatandaş çareyi yurt dışından telefon getirmekte bulmuştu. Fakat yurt dışından getirilen telefonlar IMEI kaydı yapılmadığı sürece kullanılamıyordu. Yakın zamanda yürürlülüğe giren E-devlet üzerinden geçici IMEI kaydı oluşturma bu noktada devreye giriyordu. Fakat artık yurt dışından alınan telefonlarda böyle bir yöntem kullanılamayacak. (TAMİNDİR)

Alınmaz, geçen gün o IMEI uzatma hakkı iptal edildi. Alırsanız 4+4 ay kullanabilirsiniz ancak sonrasında kayıt etmeniz gerekiyor. Sıfır konusuna gelirsek, ürün hiç açılmamış olabilir. Artı olarak açılmış olsa bile ülkemize geldiği zaman buradaki ağ tarayıcılarına ilk defa girdiğinden dolayı sisteme yeni kayıt açılıyor. Bu sayede 4 ay ücretsiz kullanabiliyorsunuz. IMEI adresiniz sisteme kaydoluyor. 4+4 olayı ise 4 ay bittikten sonra esım olarak da hattınızı kullanmanızı sağlıyor. O da ayrı bir IMEI olduğu için 4 ay daha kullanabiliyorsunuz.

Neden alınmaz peki? Yani ben şunu kastediyorum şimdi alsam her sene yenilenen bir 4+4 ay olayı varmış yani her yıl başında tekrardan 4+4 ay kullanılabiliyormuş zaten çok telefon görüşmesi yapan biri değilim hiç yapmıyorum desem yeridir zaten WhatsApp gibi uygulamaları kullanabiliyoruz yani mantıklı değil mi bütçem bu kadar ve iPhone almak istiyorum.

Neden alınmaz peki? Yani ben şunu kastediyorum şimdi alsam her sene yenilenen bir 4+4 ay olayı varmış yani her yıl başında tekrardan 4+4 ay kullanılabiliyormuş zaten çok telefon görüşmesi yapan biri değilim hiç yapmıyorum desem yeridir zaten WhatsApp gibi uygulamaları kullanabiliyoruz yani mantıklı değil mi bütçem bu kadar ve iPhone almak istiyorum.
Şöyle söyleyeyim 8 ay kullandıktan sonra telefonunuz hiçbir aramaya açık olmayacak. Aynı şekilde hat kullanamadığınız için internet de kullanamayacaksınız. Yani herhangi bir şekilde WI-FI bağlantısı kurmazsanız telefonunuz bir IPad'den farksız olacaktır. Böyle düşündüğünüz de kolay geliyor ancak gerçekten de öyle olmuyor. Bu yüzden yurt içi kayıtlı bir cihaz almanızı tavsiye ediyorum. Bende IPhone 11 kullanıyorum ve cihazım yurt dışı.

Şöyle söyleyeyim 8 ay kullandıktan sonra telefonunuz hiçbir aramaya açık olmayacak. Aynı şekilde hat kullanamadığınız için internet de kullanamayacaksınız. Yani herhangi bir şekilde Wi-Fi bağlantısı kurmazsanız telefonunuz bir IPad'den farksız olacaktır. Böyle düşündüğünüz de kolay geliyor ancak gerçekten de öyle olmuyor. Bu yüzden yurt içi kayıtlı bir cihaz almanızı tavsiye ediyorum. Bende iPhone 11 kullanıyorum ve cihazım yurt dışı.

Öncelikle teşekkür ederim yanıtlarınız için benim açımdan cidden problem olmayacak bir durum mobil veri kullanamamak yani ay başını bekleyebilirim sizce değmez mi tüm bu dedikleriniz benim için problem olmayacak siz memnun musunuz yurt dışı cihazdan yani garantisi de olmuyor sonuçta.

Öncelikle teşekkür ederim yanıtlarınız için benim açımdan cidden problem olmayacak bir durum mobil veri kullanamamak yani ay başını bekleyebilirim sizce değmez mi tüm bu dedikleriniz benim için problem olmayacak siz memnun musunuz yurt dışı cihazdan yani garantisi de olmuyor sonuçta.
Ay başını beklemek derken anlamadım? Ben cihazımdan oldukça memnunum. YD cihazı olması bir etki yaratmıyor. Garantisi olmasa da ihtiyaç duymadım zaten ancak maalesef yapacak bir şey yok. Zaten uyguna gelen bir cihaz garanti olmasa da olur. Tek sıkıntısı pasaport kaydı yapmadığım için aramalara açık olmaması. Bu sene sınav senem olduğu için telefon kullanmıyorum. Seneye yazın kesinlikle pasaporta işleteceğim.

Ay başını beklemek derken anlamadım? Ben cihazımdan oldukça memnunum. Yd cihazı olması bir etki yaratmıyor. Garantisi olmasa da ihtiyaç duymadım zaten ancak maalesef yapacak bir şey yok. Zaten uyguna gelen bir cihaz garanti olmasa da olur. Tek sıkıntısı pasaport kaydı yapmadığım için aramalara açık olmaması. Bu sene sınav senem olduğu için telefon kullanmıyorum. Seneye yazın kesinlikle pasaporta işleteceğim.

Hocam yani yıl başı geldiği zaman cihazınız tek SIM kartlı ise 4 ay, çift SIM kartlı ise 8 ay hattı açık kullanabiliyorsunuz. Ama geriye kalan 4 ay hattımız yine kapalı kalıyor maalesef. Fakat direkt pasaport ile kaydetsek bile yine Türkiye fiyatlarından kârda oluyoruz.

Tam olarak benim içinde olduğum durumdasın. Bende rahatlıkla yılda 4 ay idare edebilirim. Sizce değer mi o 4 ayda da eskiden Webtekno'nun incelediği Bluetooth'lu bir cihaz var. SIM karti takiyorsun telefona bagliyinca çalışıyor onu kullanabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı