Yurt dışı kayıtlı telefonların kullanımı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bütçe
3500

devvrim

Hectopat
Arkadaşlar, birkaç ay sonra kendime telefon almayı planlıyorum. Yurt dışı kayıtlı OnePlus bir telefon almak istiyorum. Sizce ömür boyu kullanabilir miyim IMEI'sini?

Yurt dışından aldığınız telefonu Türkiye'de 4 ay kayıtsız kullanabilirsiniz. 4 ayın sonunda cihazda 2. bir SIM yuvası varsa oraya takıp bir 4 ay daha kullanabilirsiniz.

Bundan sonra ise kayıt ettirmeniz gerekiyor. Kayıt ücreti şu an 1800 lira civarında. 2021'de 2000 liranın üstüne çıkacağı söyleniyor.

Bu 4 aylık süre yılbaşında sıfırlanıyormuş. Kendim tecrübe etmediğim için emin değilim ama bu işlerin içinde olan birinden öğrendim.

Yurt dışından aldığınız telefonu Türkiye'de 4 ay kayıtsız kullanabilirsiniz. 4 ayın sonunda cihazda 2. bir sım yuvası varsa oraya takıp bir 4 ay daha kullanabilirsiniz.

Bundan sonra ise kayıt ettirmeniz gerekiyor. Kayıt ücreti şu an 1800 lira civarında. 2021'de 2000 liranın üstüne çıkacağı söyleniyor.

bu 4 aylık süre yılbaşında sıfırlanıyormuş. Kendim tecrübe etmediğim için emin değilim ama bu işlerin içinde olan birinden öğrendim.

Peki bunu kaça yollardan yapamaz mıyım? Eski telefonumun IMEI'sini attırsam mesela.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı