Yurt dışı kayıtlı telefon alınır mı?

adem009

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, iPhone 14 veya 15 almayı düşünüyorum. Elimde nakit para yok o yüzden en mantıklı olan şeyi yapmak istiyorum. Şu an elimdeki telefonun ömrü doldu o yüzden birkaç gün içinde Avrupa'dan gelecek arkadaşımdan 14 veya 15 getirmesini isteyeceğim. Fiyat olarak baktığımızda iPhone 14 800 euro, iPhone 15 1200 euro civarlarında alıp burada birkaç ay kullandıktan sonra kapandığında ücret ödeyerek açmak bana mantıklı geliyor. Amacım ucuzdan almak degil de birkaç ay sonra elime para geçecek en azından o süreye kadar hem telefonu kullanıp hem de elime geçen parayla telefonu açtırmak. Bu arada telefon ücretini de birkaç ay sonra arkadaşıma tek seferde ödeyeceğim. Düşüncelerinizi bekliyorum.

Dostum ben yurt dışından 14 Pro aldım, inan gerek yokmuş. iPhone 7'den geçtim 14 pro köşeli ağır kaba. Tek artısı bataryası ve kamerası, kamerayı da ben kullanmıyorum. Zaten tüm iPhone’lar aynı arayüze sahip. Hiç bir artısı yok. Sen isteyeceksen MacBook iste satarken de sorun olmaz.

Dünyanın en saçma olayı sanırım.

1200€ x 34,65: 41.500 + 30.000 kayıt ücreti 71.500 TL

Iphone 14 de aynı şekilde cihaz + kayıt 57 bine geliyor.

Türkiye fiyatından haberiniz yok sanırım?

Hocam artık burada kayıt ettirmek mantıklı değil ama yurt dışı almak gayet mantıklı. Şu an alıyorsunuz zaten kabaca 16 ay kapanmadan kullanma hakkınız var. 2025 ağustosta kapanacak. Kapandığında da son 4 ay için buradan SE1,6S gibi TR cihazı alarak sim kartı ona takarak Apple'ın kendi özelliği olan icloud arama yönlendirme ile cihazı kullanabilirsiniz yani gelen aramalar ve internet paketinizi yurt dışı cihazda kullanabilirsiniz. Her sene 1 Ocakta zaten bu 8 ay hakkınız geri verilir bu anlattığım son 4 ay için idare etmelik yöntem. Alıyorken de Pro model almanızı öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı