Yurt dışı Mi 11t alınır mı?

Shinoa Hiragi

Decapat
Daha fazla  
Geçenlerde mi 11t almaya gitmiştim yurt dışı ama adam bana onda güncelleme sıkıntısı var sistem güncellemesi yapamazsın, yaparsan çöker dedi, böyle bir şey var mı?

Bir de ben bu telefonu çok istiyorum ben bu telefonu aldım güncelleme yapmasını engelleyecek bir ayar var mı?

Bir de Android sürümü nasıl güncelleniyor Xiaomi telefonlarda MIUI sürümünü guncelleyincemi ayrı bir yolla mı?

Bu üç soruma cevap verip bana yol gösterirseniz mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
1- Mi11t cihazda güncelleme ve sıfırlama yaparsanız IMEI silinir. Bunun için telefonu alıp güncelleme yapıp 4+4 ay kullandıktan sonra IMEI attırabilirsiniz. 8 ay sonunda IMEI işleminden sonra güncelleme ve sıfırlama yapamazsınız. Ancak o zamana kadar yeni bir yöntem bulunur mu bilmiyorum.

2- Güncelleme yapmasını engellemek için telefon ayarlarından sistem güncellemesine girip otomatik indirme ve otomatik kurulumu kapatırsanız güncellemeleri otomatik olarak indirmez ve kurmazsınız.

3- Android güncellemesi ve sürüm güncellemesi aynı yolla yapılıyor. 2. aşamada bahsettiğim ayarı kapatırsanız ikisi de kapanmış olur. Örnek vermek gerekirse Android versiyon 12.0.5 gibi bir güncelleme gelmiş olsun ve bu android güncellemesi MIUI 12 olsun. Bu guncellemeyi yaparsanız cihaz hem Android12 sürümüne güncellenir hem de MIUI 12'ye sahip olursunuz. Daha sonra yeni bir güncellemeyle Android 12.8.2 gibi bir şey gelebilir ancak yine MIUI 12'de kalabilirsiniz veya MIUI 12.5 olabilir. Tamamen Xiaomi'ye bağlı bir şey. Güncelleme paketinin açıklamasını okursanız android sürümü ve MIUI sürümü hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Geri
Yukarı