Yurt dışı mı? Üniversite mi?

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben Berkay lise 3 ogrencisiyim bu konuyu sizlerden yardim almak icin açtım cunku gercekten karsimda zor bir secim var babam ve abim uzun zamandir İtalya'da calisiyorlar ara sıra Fransa vs.de oluyor babam bana lise diplomani aldiktan sonra ailecek buraya İtalya'ya tasinacagimizi soyledi ama ben bunca sene okumusken elim bos gitmek istemiyorum yani ne bileyim 12 sene okucam diplomami alacağım tamam yurt dışı guzel iyi parasi var ama orada insaatta çalışacağım bir de oradaki insanlarla samimiyeti yakalamakda zor olacaktir eminim yabanci dilim cok kotude degil ama ne bileyim yani guzelim memleketi birakmakda zor geliyor bir yandan her neyse liseyi bitirip İtalya'ya gidersem Türkiye'ye dondugumde yine fabrikaya vs. girmek zorundayim lise diplomasiyla pek yere girilmiyor sonucta universiteye gitsem hem guzel bir isim olur hem de elim ayagim temiz olur ama yurt dışına gitsem hayvan gibi parayla oynarim aylik maasim 3200 euro yani dusunsenize inanilmaz ne diyorsunuz ne yapayim? Arada kaldim.

Geri
Yukarı