Yurt dışı Samsung S9 telefonu guncelleme

SempatikPancar

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba Samsung S9 kullanicisiyim ikinci el olarak aldim ve Android surumu eski andorid 9 surumu Google Play Store da bircok uygulamayi indiremiyorum "cihaziniz bu surumle uyumlu degil" hatasi aliyorum telefonda sebeke gitmeden Android 10'a nasıl guncellerim bu arada TWRP gibi bir şey var hard reset atmak istiyince bu menuye atiyor.

Telefonda TWRP yüklü mü? Birazdan yatacağım ama yarın yardımcı olabilirim.

Bir cihazınız Exynos sürüm değil mi?

Evet TWRP yuklu ve Exynos islemcili.
Stock ROM yaparak yüklenebilir. TWRP yüklenmenize gerek yok.

TWRP yuklu ama ve risk almak istemiyorum, sebeke gitmesi vb.
Telefonda TWRP yüklü mü? Birazdan yatacağım ama yarın yardımcı olabilirim.

Bir cihazınız Exynos sürüm değil mi?

Bu arada uydunuz herhalde yarin cevabinizi bekliyorum, iyi geceler.
@MisakiTaro simdi yardimci olabilir misiniz?

Son düzenleme:
Samfirm uzerinden guncel Türkiye surumunu indirip Odin ile flashlayabilirsiniz. Türkiye surumu sayesinde VoLTE VoWiFi gibi ozellikleri de kullanabilirsiniz. Format atilirken SIM karti icinde olsun ilk acildiginda ulke kodunu icindeki simkarta gore de belirleyebiliyor.

Samfirm uzerinden guncel Türkiye surumunu indirip Odin ile flashlayabilirsiniz. Türkiye surumu sayesinde VoLTE VoWiFi gibi ozellikleri de kullanabilirsiniz. Format atilirken SIM karti icinde olsun ilk acildiginda ulke kodunu icindeki simkarta gore de belirleyebiliyor.

Teşekkür ederim oncelikle samfirm indirdim SM-G960F surumunu sectim fakat Türkiye surumunu bulamadim. Surumu 5.0 en yeni surumu bir de suanda TWRP yuklu onu kaldirsam sikinti olur mu?

Teşekkür ederim oncelikle samfirm indirdim SM-G960F surumunu sectim fakat Türkiye surumunu bulamadim. Surumu 5.0 en yeni surumu bir de suanda TWRP yuklu onu kaldirsam sikinti olur mu?

Evet dediğinizi yaptım ve sonuç hüsran Samsung yazısında takılı kaldı.

Size ne kadar teşekkür etsem az şimdi Odin üzerinden, ilk yaptığımda Samsung da takılı kalıyordu Odin'den "userdata" kısmını kapattım ve düzeldi şebekede gitmedi IMEI kontrolü yaptığımda eski IMEI duruyordu.

Son düzenleme:
SamMobile de var ise samfirmde de olmasi lazim Türkiye surumu. Cunku Türkiye için de Update gonderiliyor. Stock ROM kurarken TWRP ile isiniz yok download moduna almaniz lazim telefonu ve PC'ye o sekilde baglamaniz lazim.
Indirdiginiz ROM'un da 5 parcali olmasi lazim Odin de ilgili yerlere yerlestirip flashlamayi baslatmaniz lazimdi. Flashtan sonra TWRP de silincecektir eski recorvery moduna donecektir.

Eger adimlari bu sekilde yaptiysaniz sorun olmamistir.

Yeni konular

Geri
Yukarı