Yurt dışı telefon alırken nelere dikkat edilmeli?

Everythink

Hectopat
Arkadaşlar yurt dışı 15 Pro alacağım fakat nelere dikkat edeceğimi bilmiyorum. Kapalı kutu olacak, ne tür satıcılardan almalıyım? Öneriniz var mı, aldıktan sonra nelere dikkat etmeliyim?

Merhaba hocam. Bölgeye göre cihazlarda SIM konusunda farklar var:
İki e SIM olan modeller ABD cihazı. 1 fiziksel 1'e SIM olan modeller Avrupa bölgesi cihazları TR de dahil buna. Çift fiziksel SIM ise Asya bölgesinin cihazlarıdır.
Bence 2 fiziksel SIM olan Asya bölgesi cihazlarını seçmeniz daha mantıklıdır. Kolaylık açısından. Avrupa bölgesi cihazlarında 1 fiziksel 1'e SIM olduğu için fiziksel SIM süresi bittiğinde e sime geçerken biraz masraf edersiniz sonra tekrar e SIM iptal ettirip fiziksel SIM e geçmeniz gerekecek vs. Yani bu kadar uzun yazdım Avrupa bölgesi cihazı için de bu işlem pek zahmet değil bana göre ama ne gerek var aynı fiyatsa ben böyle düşünüyorum. Bu yüzden Asya bölgesi cihazları öneririm.
Piyasa altı sıfır Avrupa cihazı bulursanız da kaçırmayın derim böyle dedik diye almamazlık etmeyin.
Asya bölgesi cihazlarında ise sesli FaceTime yok. Normal FaceTime var yanlış anlaşılmasın. Sadece aramanın bir alternatifi olan yok. Bunu da günümüzde illa sesli arama yapacaksan her platformda yaparsın zaten ama bilgin olsun diye diyorum.
Sarı siteden bakabilirsiniz bulunduğunuz ilde getirenlerden. Alırken de kutuda yazan IMEI ile cihazdaki IMEI aynı mı kontrol ediniz. Artık 15 Pro'larda da toplama cihazlar çıkmaya başladı. 3U Tools programı ile cihazın her şeyinin orijinal mi yoksa merdiven altında mı toplandı bakınız. Çok yüksek ihtimalle orijinaldir. Kafanız rahat etmesi adına bahsettiğim program arabalardaki Exper görevini görüyor.

Geri
Yukarı