Yurt Dışı telefonların kayıt süresi uzatılabilir mi?

Hemen kapanacak bir şey değil bu cihazların ömürleri yeter diye düşünüyorum. Üstteki arkadaşın dediği gibi imeiuzatma.com'dan yaptırdım bende şu an hiçbir sorun yok. Başka alternatifleri de olabilir belki.

ben şubat ayında türkiyeye giriş yaptım ve iphone 13 pronun kaydını yasal bi şekilde yaptım. Sonra sanki hiç kayıt yaptırmamışım gibi Ablamın iphone 8 telefonu için e devletten kayıt uzatma talebinde bulundum ve kayıtdışı kullanım süreniz başarılı bir şekilde güncellenmiştir dedi. Bazı mecralarda 2 aya kadar uzatılabilir diyor. Eğer bu şekilde mümkünse yurtdışından gelen herhangi birinin pasaportu üzerine bu geçici kayıtlar pekala yapılabilir.

Hemen kapanacak bir şey değil bu cihazların ömürleri yeter diye düşünüyorum. Üstteki arkadaşın dediği gibi imeiuzatma.com'dan yaptırdım bende şu an hiçbir sorun yok. Başka alternatifleri de olabilir belki.

Hocam hiç sorun yaşadınız mı yani bildirim falan geldi mi cihaz kapatılacaktır diye?

Ben de düşünüyorum fakat hepsinden öte iPhone'u yurtdışından almayın, kısıtlamalar var deniyor. Tam olarak ne anlamda kısıtlamalar oluyor acaba? Apple'a sordum, servis diyormuş ki aldığın yere götür. Mesela Arabistan'da FaceTime haram sayıldığı için koymuyorlarmış. Her ülkeye göre üretiliyormuş falan içi ve dışı. Öyle çok da önemli gibi de gelmedi bilemedim yani ama fiyat farkı devasa, buradan alınmaz.

Uzatma işlemi yapan arkadaşlar şuan ne durumdasınız? Bende merak ediyorum bu olayları. Bir sıkıntı yaşadınız mı?

Ayrıca pasaportsuz uzatma işlemi oluyor mu? Her 2 ayda bir yapmak mı lazım? Her 2 ay geçtiğinde tekrar 2 ay daha uzatılabiliyor mu?

Uzatma işlemi yapan arkadaşlar şu an ne durumdasınız? Bende merak ediyorum bu olayları. Bir sıkıntı yaşadınız mı?

Ayrıca pasaportsuz uzatma işlemi oluyor mu? Her 2 ayda bir yapmak mı lazım? Her 2 ay geçtiğinde tekrar 2 ay daha uzatılabiliyor mu?

Hocam kullandığım iPhone 12 cihazımı 1.5-2 ay öncesinde ablama vermiştim, geçtiğimiz pazartesi kapandı. Mahalle telefoncusuna gidip 150 lira vererek 8 ay uzatma işlemi yapıldı. Şu an cihaz açık ama elime toplu para geçtiğinde pasaporta işlettireceğim.

Geri
Yukarı