Yurt dışı Xiaomi Mi 10T alınır mı?

Satıcı arkadaşın referansları baya var ama yinede bilemedim hocam.

Yazılım konusunda ne sorun yaşanabilir Xiaomi'de? Samsung'a pek sıcak bakmıyorum.
Sorun yaşamasanız bile performans anlamında çok kötüdür, içerisinde bulunan donanımı tam anlamıyla size yaşayabileceğini sanmıyorum.

Şu ana kadar hangi Xiaomi modellerini kullanıp da bu kanıya vardınız?
Kanı denilen şey kanmak, inanmak anlamına geliyor. Buradaki durum inanmak ve kanmak falan değil, apaçık MIUI yazılım olarak berbat ve bir cihaz. Yazılım hakkında söylenişte bulunurken illa kullanmış olmak gerekmiyor.

Biraz araştırırsanız yazılımından diğer markalara nazaran çok daha fazla şikayetçi olan kişileri görürsünüz. Performans olarak Xiaomi Poco X3'den örnek verelim mesela, o fiyat bandına 120 Hz, Stereo hoparlör, 732G işlemci falan mükemmel ama yazılımından dolayı arka plan belleği bile tutamıyor.

Şu konuda çok güzel anlatılmış, bir göz atın derim:

Son düzenleyen: Moderatör:
Kanı denilen şey kanmak, inanmak anlamına geliyor, buradaki durum inanmak, kanmak falan değil, apaçık MIUI yazılım olarak berbat ve bir cihaz, yazılım hakkında söylenişte bulunurken illa kullanmış olmak gerekmiyor.

Biraz araştırırsanız yazılımından diğer markalara nazaran çok daha fazla şikayetçi olan kişileri görürsünüz. Performans olarak Xiaomi Poco X3'den örnek verelim mesela, o fiyat bandına 120 Hz, stereo hoparlör, 732G işlemci falan mükemmel ama yazılımından dolayı arka plan belleği bile tutamıyor.

Şu konuda arkadaş çok güzel anlatmış, bir göz atın derim:

Gayet de kanmışsınız. Ben kullandığımı bilirim. Bu yazanı ne yapayım?
İnternette her şeyin kötü yorumu var. (bkz: iPhone neden alınmaz?)

Hemen kesip atıp fanboyluk da yapmak istemiyorum. Çünkü söyledikleriniz kısmen doğru. Yazılım evet kötü ama bence berbat diyecek kadar da değil.
Evet, kağıt üzerinde vadettiklerinin yanında performans iyi değil ancak deneyimleme fırsatınız olursa berbat olmadığını da göreceksiniz.

Size de katılıyorum. Örneğin aynı özellikte bir Samsung'un yanından geçemez ancak fiyatına göre bence iyi. Tabii bu sıralar Xiaomi fiyat olarak hiç de Samsung'un gerisinde kalmıyor ama o da ayrı mesele.

Gayette kanmışsınız. Ben kullandığımı bilirim. Bu yazanı ne yapayım?
İnternette her şeyin kötü yorumu var. (bkz: iPhone Neden Alınmaz?)

Hemen kesip atıp fanboyluk'da yapmak istemiyorum. Çünkü söyledikleriniz kısmen doğru. Yazılım evet kötü ama bence berbat diyecek kadar da değil.
Evet kağıt üzerinde vadettiklerinin yanında performans iyi değil. Ancak deneyimleme fırsatınız olursa berbat olmadığını da göreceksiniz.

Size de katılıyorum örneğin aynı özellikte bir Samsung'un yanından geçemez ancak fiyatına göre bence iyi. Tabii bu sıralar Xiaomi fiyat olarak hiç de Samsung'un gerisinde kalmıyor ama o da ayrı mesele.
Öncelikle anlayışınız için teşekkür ederim. Şikayetsiz cihaz yok zaten, rakamlardan, MIUI 12 güncellemesinden sonra olan duruma bakıyorum.

Xiaomi cihazların bazı modellerinin ülkemizde karşılığı yok, ben bu tarz modellerin alınabileceği düşüncesindeyim. Örneğin Xiaomi Poco X3 Pro, eğer kullanıcı tamamen oyun odaklı kullanacağım diyorsa o fiyat bandında Qualcomm Snapdragon 860 gücünde bir işlemciye sahip cihaz yok ülkemizde.

Ama Xiaomi Mi 10T'nin karşılığı var, bütçeyi biraz daha artırıp Samsung Galaxy S10 Lite almak veya Samsung Galaxy S20 FE'nin Snapdragon modelini beklemek daha mantıklı bence.

Gayette kanmışsınız. Ben kullandığımı bilirim. Bu yazanı ne yapayım?
İnternette her şeyin kötü yorumu var. (bkz: iPhone Neden Alınmaz?)

Hemen kesip atıp fanboyluk'da yapmak istemiyorum. Çünkü söyledikleriniz kısmen doğru. Yazılım evet kötü ama bence berbat diyecek kadar da değil.
Evet kağıt üzerinde vadettiklerinin yanında performans iyi değil. Ancak deneyimleme fırsatınız olursa berbat olmadığını da göreceksiniz.

Size de katılıyorum örneğin aynı özellikte bir Samsung'un yanından geçemez ancak fiyatına göre bence iyi. Tabii bu sıralar Xiaomi fiyat olarak hiç de Samsung'un gerisinde kalmıyor ama o da ayrı mesele.

Aktif olarak Mi 10T kullanıcı mısınız hocam?

@Shenzhenn @HaWlI KuLlANIcI Hocalarım maksimum 5K civarına işlemci ve RAM odaklı telefon önerebilir misiniz? Günlük kullanım (arada oyun vs. de oynuyorum PUBG tarzı). 4-5 sene kullanmayı düşünüyorum. Sık telefon değiştirecek bütcem yok. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı