Yurt Dışına Gitmek için En Kısa yol

foreignersgod

Kilopat
Yer
Compton
Daha fazla  
En kısa yoldan Türkiye'den nasıl gidebilirim? En yakın veya uzak bir yere kolay yoldan gitmek, ayrılmak bir daha gelmemek istiyorum. En kolay veya basit bir yolu var mıdır?

Birkaç yıl sonra 2 büyük firmadan birine (biri Amerika'da, diğeri Avrupa'da) başvuru yapacağım. Farklı ülkede olduğum için çok büyük ihtimalle online görüntülü mülakat yapacaklar. İlk aşamayı geçtikten sonra çağırabilirler. Öyle görüşmeye giderim, kesinleşince de bir şeyler mevcut çalıştığım yerden istifamı vereceğim.

Sonra 1 valiz ve biraz parayla birlikte ülkeyi terk edeceğim. Şirketler büyük olduğundan çalışma vizesini kolaylıkla alırım. Şirkete kendimi kanıtlarsam vatandaşlık almaları da yine benim için kolay olur.

Sonra hayatıma tertemiz bir sayfa açacağım. Tekte olmasa da TR'de bir süre daha devam ederim, artık olana kadar başvuruya devam.

Bunu ben de düşünüyorum, Japonya sanırım en az sorun çıkaran yer ama dil konusunda ciddi endişelerim var.
Benim bildiğim kadarıyla da Japonya zor olan yerlerden birisi. Çifte vatandaşlığa da izin vermiyorlar, vatandaşlık almak istediğinde öbür vatandaşlığından vazgeçmeni istiyorlar. Evlilik yoluyla ise sınırsız oturma izni alınabiliyor.

Benim bildiğim kadarıyla da Japonya zor olan yerlerden birisi. Çifte vatandaşlığa da izin vermiyorlar, vatandaşlık almak istediğinde öbür vatandaşlığından vazgeçmeni istiyorlar. Evlilik yoluyla ise sınırsız oturma izni alınabiliyor.
Bir arkadaşım orada yaşıyor, vize istemediklerini söylemişti. En kötüsü de dil. İngilizce biliyorum ama yeterli olmaz ki, uzak doğu dil konusunda çok kapalı bir kutu. Belki de Avrupa düşünmeliyiz.

Üniversite üzerinden Azerbaycan'a gitmek.
Benim bir tanıdığımın ailesinin çocuklarını yurt dışında okutmaya yetecek parası yoktu.
O da Azerbaycan'ı yazdı ama şuan Rusya'da çalışıyor.
Tabi işine gelirse...

Bu aralar ben de kaçmayı düşünüyorum, ama sadece düşünce olarak kalıyor. Ne yapabilirim bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı