Yurt dışına gitmek istiyorum

WolreaG

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İzmir/Urla
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GT 730, 8 GB RAM, i5-4590
Yazın veya önümüzdeki değil sonraki 15 tatilde Bosna Hersek veya Azerbaycan'a gitmek istiyorum, 3-4 gün gezmek istiyorum. Babama nasıl diyeceğim bilmiyorum yani gitme amacım kültür öğrenmek ve gençliğimi yaşamak ama babam her zaman bir şey yap öyle istediğin olur dediği için hiçbir şey diyemiyorum. Alışık değilim demeye veya sınavdan 100 al taktir al öyle der, veya kekemeliği yen -imkansız- öyle dediği için hiç alışık değilim nasıl kendimi ifade ederim babama?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bizim aile kültürlerinde hep bu durum söz konusu sen bir şey başar ya da dediğimi yap ona göre falan derler. Sen bunlara rağmen babana isteğini söyle amacını belirt. Bunun yanında yapman gereken sorumlulukları ihmal etme çalış daha çocuksun bir şeyler başarıp olgunlaştıktan sonra anlayacaksın bazı isteklerimizi gerçekleştirebilmek için bedel ödememiz gerektiğini kekeme falan filan bunlar zamanla halledilir mesela 2 yıl sonra yurt dışına gıtmek istiyorsun. Bu sene kekeme için konuşma terapileri alırsın. Tabii ki bu da öyle pat diye geçmez. Zaman verip bedel ödeyip sonuca kavuşursun. Yapmak istediklerini iyice kafanda toparla planını da disiplinle şekilde yap elbet bu dediklerini yaparsın.

Bizim aile kültürlerinde hep bu durum söz konusu sen bir şey başar ya da dediğimi yap ona göre falan derler. Sen bunlara rağmen babana isteğini söyle amacını belirt. Bunun yanında yapman gereken sorumlulukları ihmal etme çalış daha çocuksun bir şeyler başarıp olgunlaştıktan sonra anlayacaksın bazı isteklerimizi gerçekleştirebilmek için bedel ödememiz gerektiğini kekeme falan filan bunlar zamanla halledilir mesela 2 yıl sonra yurt dışına gıtmek istiyorsun. Bu sene kekeme için konuşma terapileri alırsın. Tabii ki bu da öyle pat diye geçmez. Zaman verip bedel ödeyip sonuca kavuşursun. Yapmak istediklerini iyice kafanda toparla planını da disiplinle şekilde yap elbet bu dediklerini yaparsın.
Hocam evet bişey başar öyle diyorlar. Anlamıyorum hiç, görülmüyor hiç verdiğimiz emekler.

Yapacak bir şey yok 20'li yaşlarda ellerini üstünden çekiyorlar zaten o zamanlar yurt dışına gidersin.
Hocam zaten yurt dışına gitme hedefim var ama bir uçak bileti 3k ve ben çalışsam evi veya kendimi geçindirmek için en az kenarda o ay 10k olmalı ki hem kiraya hem ev ihtiyaçlarına belkide arabamın ısıtmasına gidecek ihtiyaçlarımı karşılayıp sorunsuz gideyim. Yani en az 15-20k gider diye düşünüyorum gezmesi, bileti, yemekleri derken.

Hocam zaten yurt dışına gitme hedefim var ama bir uçak bileti 3K ve ben çalışsam evi veya kendimi geçindirmek için en az kenarda o ay 10k olmalı ki hem kiraya hem ev ihtiyaçlarına belki de arabamın ısıtmasına gidecek ihtiyaçlarımı karşılayıp sorunsuz gideyim. Yani en az 15-20k gider diye düşünüyorum gezmesi, bileti, yemekleri derken.

Herkesin yurt dışı hayali var ben bunu bir kere yaşadım. Ve artık kalıcı olarak gıtme gıbı bır hayalım var fakat oyle senın dedığın etklenlerde olmak uzere pat diye gıdılmıyor oralara. Sen kendı durumunu benım dedıgım gıbı babana soyle ıstersen genc ınsansın en azından senın ıstegını bılsın.

Geri
Yukarı