Yurt dışına tur ile mi, kendi basimiza mi gidilmeli?

ACExACE

Hectopat
Merhaba şu an değil ileride birkaç ülkeyi gezmek istiyorum ama merak ettiğim şey turlar ile mi gidilmeli yoksa bireysel olarak mi gidilmeli?

Bireysel gidersen istediğin gibi gezersin ama kaybolada bilirsin. Tur ile gidersen istediğin gibi gezemezsin sadece tur ile ama kaybolma şansın azalır. Bence tek başına veya bir arkadaşınla gitmek en iyisi.

Merhaba şu an değil ileride birkaç ülkeyi gezmek istiyorum ama merak ettiğim şey turlar ile mi gidilmeli yoksa bireysel olarak mi gidilmeli?

Bunun ekonomik hesaplamasını yapmanız lazım ortalama bir tür size ne kadar imkan sunuyor ve ne kadar bireysel gitmeniz ne kadara denk geliyor şahsen daha uygunsa turla gitmek daha iyi bir seçenek özellikle bazı ülkeler için Meksika gibi.

Tek dolaşınca tempoyu kendin ayarlayabiliyorsun ve istediğini yapmakta özgür oluyorsun ama tur ile dolaşırsan başkaları ile hareket etmek zorundasın ve tur gereği her istediğin şeyi yapamayacaksın. Tek başına dolaşmak sıkıcı olabilir ama yeni insanlarla tanışır muhabbet edersen eğlenebilirsin, tur ile dolaşırken yeni kişilerle tanışmana gerek kalmadan tur içindeki insanlarla tanışabilirsin. Tek dolaşmak cesaret işi tur ile dolaşmak param var yalnızlığı da sevmiyorum işi.

Yeni konular

Geri
Yukarı