Yurt dışında çalışma ve oturma izni almak için yapılması gerekenler nelerdir?

Efe Kaya

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar uzun bir süredir aklımda yurt dışında (Avrupa veya Amerika'da) çalışma fikri var. Yurt dışında çalışma izni, oturma izni vb. şeyler için ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bizi kıskananların ülkelerinde ne işiniz var anlamıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Seçim sonuçlarından sonra ben de bu konuları araştırma hızını 10'a katladım. Bir şekil de ben de gitmek istiyorum artık. Benim açımdan tek çare her yıl olan Amerika için Green Card çekilişine katılmak. Çıkma şansı çok fazla değil ama %5 gibi çok da az olmayan bir ihtimal var.

Bunların dışında dediğiniz gibi oturum izni veya çalışma izni için; Gitmek istediğiniz ülkeden size iş daveti gönderilmesi gerekiyor benim bildiğim kadarıyla. Yani yurt dışında bir tanıdığınızın bir şirketi varsa ve sizi orada çalışmak için çağırırsa resmi olarak, gidebilirsiniz. Veya da herhangi bir yurt dışı şirketine başvuru yaparak da davet alabilirsiniz.

Seçim sonuçlarından sonra ben de bu konuları araştırma hızını 10'a katladım. Bir şekil de ben de gitmek istiyorum artık. Benim açımdan tek çare her yıl olan Amerika için Green Card çekilişine katılmak. Çıkma şansı çok fazla değil ama %5 gibi çok da az olmayan bir ihtimal var.

Bunların dışında dediğiniz gibi oturum izni veya çalışma izni için; Gitmek istediğiniz ülkeden size iş daveti gönderilmesi gerekiyor benim bildiğim kadarıyla. Yani yurt dışında bir tanıdığınızın bir şirketi varsa ve sizi orada çalışmak için çağırırsa resmi olarak, gidebilirsiniz. Veya da herhangi bir yurt dışı şirketine başvuru yaparak da davet alabilirsiniz.
Biraz yakışıklıysan yazın Akdeniz turizm bölgelerine git çalışmaya. Ordan gelir bi yabancı yenge seni götürür emin ol. Ama önce baya bi yorar seni:)

Yeni konular

Geri
Yukarı