Hollanda'da oturma ve çalışma izni

Thunder

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar liseden bu sene mezun oldum. Sayısal öğrencisiyim sınav sonucum kötü değil fakat yaşadığım şehirdeki üniversite tutmadığı için masraf olmasın diye bu sene gitmedim. Ama bu sene hedefimi değiştirmeye karar verdim. Amacım akrabalarımda orada olduğu için ve arkadaşımda oraya gideceği için Hollanda'da okumak ve çalışmak.

Şimdi arkadaşlar hedefim ilk 1 sene çalışmak sonra üniversite okumaya başlamak yani ilk başta durumumu düzeltmek istiyorum sonra okumak istiyorum. Oturma ve çalışma izni nasıl alabilirim. Ve 1 sene çalıştıktan sonra nasıl üniversite okuyabilirim bunu detaylı bir şekilde biri anlatabilirse bana çok yardımcı olmuş olur. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Hollanda'ya direkt gidip oturma ve calisma izni alamazsin ancak kacak calisirsin. Alacagin para da senin durumunu duzeltmene yetmez sadece yasarsin paran birikmez. Yurtidisinda okuyabilmen icin ya cok basarili bir ogrenci olmam gerekiyor ya da paran olmasi gerek. Okulundan mezun oldugun zaman bolumunde iyiysen oturum alabilme sansin var. Neyse birazdan bir hayal perest gelir...

Hollanda'ya direkt gidip oturma ve calisma izni alamazsin ancak kacak calisirsin. Alacagin para da senin durumunu duzeltmene yetmez sadece yasarsin paran birikmez. Yurtidisinda okuyabilmen icin ya cok basarili bir ogrenci olmam gerekiyor ya da paran olmasi gerek. Okulundan mezun oldugun zaman bolumunde iyiysen oturum alabilme sansin var. Neyse birazdan bir hayal perest gelir.
Peki bir şey soracağım, neden oturma ve çalışma izni alamam?

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki bir şey soracağım, neden oturma ve çalışma izni alamam?
Dostum her önüne gelen istediği ülkeye gidebilir mi? Orda iş bulman lazım orda çalışçağın firmanın demesi lazım bu adam benim sorumluluğum da benim bünyem de çalışıcak ancak o zaman gidebilirsin, birde yanlış bilmiyorsam Hollanda’ya hizmet vermek amacıyla vize almadan 3 ay boyunca kalabiliyordun ama o kadar :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı