Yurt dışında iş imkanı olan yazılım dili önerisi

Mrttrn09

Decapat
Daha fazla  
Yazılım öğrenmeye başlamak istiyorum hevesim var. Avrupa'da iş imkanı olan bir dil öğrenmek istiyorum çoğu kişi Java diyor. Java tek başına yeterli olur mu ve sıfırdan direkt Java ile başlanılabilir mi?

Çok iyi olur. Az sonra Python başla daha kolay diyenler olacaktır ama Java, SQL, Java Spring... diye gidebilirsin. Tabii ki üçünü tam öğrenmen 1 yıla yakın sürer.
Sıfırdan direk java ile başlayabilirim yani dimi? Java SQL Java Spring diye mi gitmeliyim sırasıyla?
Ayrıca yurtdışı iş imkanları nasıl bilginiz var mı?

Sıfırdan direk java ile başlayabilirim yani dimi? Java SQL Java Spring diye mi gitmeliyim sırasıyla?
Ayrıca yurtdışı iş imkanları nasıl bilginiz var mı?
İlla ki o sıralamaya uymak zorunda değilsin. Java dünya çapında çok kullanılan bir dil özellikle de Avrupa'da. Java, SQL bence şart sonrasında C++ ile algoritmalara bakarsın, sonrasında Python... Liste uzar gider. Birçok kişi var CV'sinde 6-7 tane dili çok iyi bildiğini yazıyor :) Elinde kuvvetli 2 veya 3 tane olursa gayet rahat olur. Java, SQL, C++ bitirdikten sonra frameworklere de bakabilirsin. Yurtdışında iş imkanı fazla gayet. Udemy'de Tim Buchalka'nın kursunu öneririm A'dan Z'ye her şeyi anlatıyor.

Benim sirket %90 oraninda JVM teknolojileri uzerinde calisan cozumler uretiyor, Amerikan firmalari icin.

Java gayet guzel secim. Kotlin, Scala hepsi gayet musteri bulur.

Elbette dilin cok da anlami yok, gunun sonunda bir probleme cozum uretmen gerekiyor. Erlangla da yazsak sonuc super farkli olmazdi mimari disinda.

Turkiye'den exceptional bir basarisi olmadikca lise mezunu alip istihdam etmezler.
Kalifiye gocmen statusunde gidemezsin zaten muhtemelen, alacagin maas da ciddi azalir.
Aslında lise mezunu değilim şuan Hukuk fakültesinde okuyorum 2 yıla mezun olacağım. Mezun olana kadar yazılım öğrenmeye çalışmayı düşünüyorum yurtdışı iş imkanı sebebiyle. Yazılımla ilgili bir bölümden üniversite mezunu olmasam bile bir artısı olmaz mı?

Aslında lise mezunu değilim şuan Hukuk fakültesinde okuyorum 2 yıla mezun olacağım. Mezun olana kadar yazılım öğrenmeye çalışmayı düşünüyorum yurtdışı iş imkanı sebebiyle. Yazılımla ilgili bir bölümden üniversite mezunu olmasam bile bir artısı olmaz mı?

Bundan emin degilim. Sirketi ikna edersen muhtemelen sorun olmayacaktir.
Calisma vizesi icin sirket devlete basvuruyor, devlet de calisana bakiyor. Muhendislik pozisyonu icin hukuk mezunu niye aliyorsun diye artistlik. yapabilir de, yapmayabilir de.

Yeni konular

Geri
Yukarı