Yurt dışında iş imkanı olan yazılım dili önerisi

Bundan emin degilim. Sirketi ikna edersen muhtemelen sorun olmayacaktir.
Calisma vizesi icin sirket devlete basvuruyor, devlet de calisana bakiyor. Muhendislik pozisyonu icin hukuk mezunu niye aliyorsun diye artistlik. yapabilir de, yapmayabilir de.
Anladım. Araştırdığıma göre vize verme zorluğu ülkeye göre değişiyor. Bazı ülkeler çok kasmıyormuş bu yüzden bir şansım olacağını düşünüyorum.

Son düzenleme:
Vize farklı bir şey. Ülkeye giriş izni anlamına gelir. Çalışmak için önce oturma iznin ve sonra çalışma iznin gerekli. Türkiye'de çalışan yabancılar için de aynısı gerekli.

Yazılım ile ilgili meslekler çok aranıyormuş. Programlama dili ile bunu sınırlı tutmamalı. Sistem yönetiminden, güvenlik uzmanına yada veri tabanı uzmanına kadar yolu var. Bir tanıdığımın anlattığına göre güvenlik konusunda çok sorunlar yaşıyorlarmış. (Bu kendi yaşadıklarından değerlendirilen bir kişisel görüş tabi)

Vize farklı bir şey. Ülkeye giriş izni anlamına gelir. Çalışmak için önce oturma iznin ve sonra çalışma iznin gerekli. Türkiye'de çalışan yabancılar için de aynısı gerekli.

Yazılım ile ilgili meslekler çok aranıyormuş. Programlama dili ile bunu sınırlı tutmamalı. Sistem yönetiminden, güvenlik uzmanına yada veri tabanı uzmanına kadar yolu var. Bir tanıdığımın anlattığına göre güvenlik konusunda çok sorunlar yaşıyorlarmış. (Bu kendi yaşadıklarından değerlendirilen bir kişisel görüş tabi)
Güvenlik konusunda bir yazılım diline falan mı çalışmak gerekiyor o konuyu hiç bilmiyorum.

Güvenlik konusunda bir yazılım diline falan mı çalışmak gerekiyor o konuyu hiç bilmiyorum.
İşletim sistemini veya kullanılan veri tabanını veya Network protokollerini iyi derecede bilmek gerekiyor. Arkadaşımın örneğinde veri tabanına sızılmış ve veriler silinmiş veya aktarılmış ve şantaj yapılmış.

Yazılım öğrenmeye başlamak istiyorum hevesim var. Avrupa'da iş imkanı olan bir dil öğrenmek istiyorum çoğu kişi Java diyor. Java tek başına yeterli olur mu ve sıfırdan direkt Java ile başlanılabilir mi?
'Ben kesinlikle şu dili öğrenmeliyim.' diye bir şey yok. Amaç soruna çözüm bulmak. Dil araçtır. Önemli olan doğru dili seçmek proje için.

Örneğin bisikleti tamir etmek için tornavida da kullanabilirsiniz, İngiliz anahtarı da. Hangisinin daha iyi bir tercih olduğu bisiklete ve bisikletteki arızaya bağlı.

Diyelim ki site geliştirmek istiyorsunuz. Site serverla bağlantı kuracaksa PHP, statik olmayacaksa JS diye gider liste. Dilin işlevi geliştirme aşamasını kolaylaştırmaktır.

Avrupa'da birisi otomasyon programı istediğinde ilk olarak dil belirlemelisiniz. Örneğin DB ile bağlantı kuracak C#, altyapıya bağlı olacak Java vs. veya ikisini birden kullanın.

İş imkanı olarak Java şirketler için önemli, sistem tabanları vs. için gerekli olabiliyor.

Geri
Yukarı