Yurt dışında üniversite okumak için hangi sınavları vermek gerek?

Heronry

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel i7-3612QM
12 GB DDR3 RAM
Nvidia GT720M
222GB SSD
465GB HDD
Arkadaşlar yurt dışında üniversite okumak hakkında bazı sorularım var. Bana Türkiye'de okumak boş geliyor ve eğitimimi yurt dışında tamamlayıp Türkiye'ye geri dönmek istiyorum. Şu anda 11. sınıfım.

1) Amerika'daki üniversitelere girebilmek için hangi sınavları vermek gerekiyor?

2) Almanya, Rusya vb. ülkelerde eğitim dili İngilizce mi?

3) İstediğim şey sizce mantıklı mı?

4) Bu soru sirf meraktan dolayı, matematiği YKS'den kolay mı? 😀

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar yurt dışında üniversite okumak hakkında bazı sorularım var. Bana Türkiye'de okumak boş geliyor ve eğitimimi yurt dışında tamamlayıp Türkiye'ye geri dönmek istiyorum. Şu anda 11. sınıfım.

1) Amerika'daki üniversitelere girebilmek için hangi sınavları vermek gerekiyor?

1,2,3,4 cevabı Türkiye'den daha zor. Türkiye'de üniversite okuyup Work And Travelle gitmek daha kolay zaten tüm gençler bu yolla gidiyor.

3) istediğim şey sizce mantıklı mı?

4) bu soru sirf meraktan dolayı, matematiği YKS'den kolay mı? 😀

Polonya'da üniversiteler lise puanına göre alıyor bir sınav yok sadece İngilizce yeterliliği lazım ve ekonomik olarak da kendi parasını kullandığından daha ekonomik diğer Avrupa ülkelerine göre üniversiteyi bende orada okuyacağım.

Arti olarak şunu da ekleyeyim, İngilizcem B1-B2 seviyelerinde. Nasıl daha çok gelistirebilirim?

Bu zorlukların içinde gitmeyi başarıp da geri dönmek de ayrı bir zeka neden mi döndüğünde daha çok mülteci daha çok sorun daha kötü bir ülke olacak o yüzden dünyaya katkı sağlayan her Türk yurtdışında eğitim almış orada yaşanan insanlar Türkiye Cumhuriyeti'nde değil gidip de dönmek bu yüzden saçma geçenlerde YKS sonrası İngiltere'den dönen ve gençler için ağlayan bir Türk görmüştüm adını unuttum adama valla üzüldüm keşke bir hiç uğruna geri dönmeseydi dedim tek kişi ile değil ülkenin çoğunun durumun farkına varması ile ülke düzelir. Haksız olduğumu düşünenler bu saçma düzende bir çıkarı olanlardır.

Bu zorlukların içinde gitmeyi başarıp da geri dönmek de ayrı bir zeka neden mi döndüğünde daha çok mülteci daha çok sorun daha kötü bir ülke olacak o yüzden dünyaya katkı sağlayan her Türk yurt dışında eğitim almış orada yaşanan insanlar Turkiye Cumhuriyeti'nde değil gidip de dönmek bu yüzden saçma geçenlerde YKS sonrası İngiltere'den dönen ve gençler için ağlayan bir Türk görmüştüm adını unuttum adama vallahi üzüldüm keşke bir hiç uğruna geri dönmeseydi dedim tek kişi ile değil ülkenin çoğunun durumun farkına varması ile ülke düzelir. Haksız olduğumu düşünenler bu saçma düzende bir çıkarı olanlardır.

Bu konuyu dönüp dönmeme konusunda tavsiye için açmadım. Ama yine de teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı