Yurt dışında yaşayan biri bana dava açabilir mi?

wo3dk

Femtopat
Son zamanlarda bot mesajlardan ikidebir mesaj geliyordu. Hepsi dolandırıcıydı. Tekrar geldi bu sefer bot sandığım kişiye dolandırıcı diyip dalga geçtim ve engelledim sonradan mesajın iki tık olduğunu gördüm.Engeli kaldırıp onu bot sandığımı söyleyip özür diledim ama cevap vermedi. Dolandırıcı sözü de hakarete giriyor. Bir şey olur mu?
Bendeki de şans.
Screenshot_20230706-182507_WhatsApp (1).jpg

Bir de yazdığına göre türkiyeye geliyormuş... Türkiyeye gelip dava açar mı acaba.

Son düzenleme:
Hocam bence bir şey olmaz sırf scammer dediğiniz için size dava açmaz diye düşünüyorum

İnşallah olmaz hocam ya. Şansa bak bot sandım gerçek çıktı. Dava açarsa para cezası alırım ve dolar ile alır yabancı olduğu için hayatım kayar.
Hocam sorun olmaz ya bana az gelmedi böyle dolandırıcılar hiç bir şey olmadı

Hocam sorun olmaz ya bana az gelmedi böyle dolandırıcılar hiç bir şey olmadı
Acaba gerçekten dolandırıcı mıydı. Sonuçta o kadar numaradan bana denk geldi. Dolandırıcı değildi belki de.
Mesajın içeriği eski numaramı sana vermedim yeni numaramı kaydet en yakın zamanda türkiyeye geleceğimdi.

Acaba gerçekten dolandırıcı mıydı. Sonuçta o kadar numaradan bana denk geldi. Dolandırıcı değildi belki de.
Mesajın içeriği eski numaramı sana vermedim yeni numaramı kaydet en yakın zamanda türkiyeye geleceğimdi.
Hocam bunu dayı avı gibi düşün, fake bir güzel kız fotoğrafı bulursun yaşlı bir amcaya gönderirsin "aşkm ben türkiye gelmek sen bana para göndermek ben gelmek uçak" felan dersin de oda para gönderir ya, onun gibi bir şeydir herhalde çünkü hiç kimse seyahat etmeden önce rastgele birisine mesaj yazmaz, ve ya hesabınızı çalmaya da çalışıyor olabilirler en iyisi direk kişilerinizden silin sohbetide silin

Hocam bunu dayı avı gibi düşün, fake bir güzel kız fotoğrafı bulursun yaşlı bir amcaya gönderirsin "aşkm ben türkiye gelmek sen bana para göndermek ben gelmek uçak" felan dersin de oda para gönderir ya, onun gibi bir şeydir herhalde çünkü hiç kimse seyahat etmeden önce rastgele birisine mesaj yazmaz, ve ya hesabınızı çalmaya da çalışıyor olabilirler en iyisi direk kişilerinizden silin sohbetide silin
Sildim. Aslında profilde bebek fotosu vardı. Belki de numaraları karıştırdı ben de yanlış anladım. Bir şey olsa bile açıklamam var. Gerçi benim denk gelmem ve olayı yanlış anlamam ve dolandırıcılıkla ilgisi olmayan birine dolandırıcı demem büyük şansızlık...

Sildim. Aslında profilde bebek fotosu vardı. Belki de numaraları karıştırdı ben de yanlış anladım. Bir şey olsa bile açıklamam var.
Hocam boş verin ya karıştırmışsa bile sizin suçunuz yok en iyisini yaptınız

Geri
Yukarı