Yurt dışında yazılımcılık bölümü nasıl okunur?

Clk

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Ben üniversite puanımla yurt dışında bir yazılımcılık bölümü okumak istiyorum. Ama nasıl olacak tam bilemedim. Aklımdaki üniversite "University of Kent". Buradaki üniversite puanımla oraya nasıl başvuracağım veya hangi süreçlerden geçeceğim? Veya burada üniversite eğitimi görüp orada lisans mı yapacağım?

Benim bildiğim kadarıyla TOEFL ve ILETS sınavına girip başvuru formlarını doldurmanız gerekiyor. Referans mektubu şansınızı arttırır.

Öncelikle merhaba. Ben üniversite puanımla yurt dışında bir yazılımcılık bölümü okumak istiyorum. Ama nasıl olacak tam bilemedim. Aklımdaki üniversite "University of Kent". Buradaki üniversite puanımla oraya nasıl başvuracağım veya hangi süreçlerden geçeceğim? Veya burada üniversite eğitimi görüp orada lisans mı yapacağım?
Çok paran yoksa uğraşmaya çalışma.

Niye? Nasıl olsa burs kazanmayacak mıyım okuldan kazanırsam. Hem orada daha ucuz biliyorsundur zaten.

Burs kazanmak çok zor. Puanınızın yetmesiyle burs kazanmak aynı şey değil hocam. Ayrıca oralarda burs kazanmak için aktivitelere falan katılmış olmak, bunların belgelerini sunmak gibi zırto işler de yapmanız lazım. Yoksa yıllık 5K-25k $ arası ücretleri var.

Ki yukarıda bahsettiğim sınavlara da girmiş olmanız gerekiyor. Onların sınavına girmeden oraya gidebilmeniz de pek kolay değil.

Burs kazanmak çok zor. Puanınızın yetmesiyle burs kazanmak aynı şey değil hocam. Ayrıca oralarda burs kazanmak için aktivitelere falan katılmış olmak, bunların belgelerini sunmak gibi zırto işler de yapmanız lazım. Yoksa yıllık 5K-25k $ arası ücretleri var.

Ki yukarıda bahsettiğim sınavlara da girmiş olmanız gerekiyor. Onların sınavına girmeden oraya gidebilmeniz de pek kolay değil.
Bana dedilen şöyle;

-İlk önce olduğun ülkedeki üniversite sınavını olucaksın.
-Sonra aldığın puanla gitmek istediğin okula başvurucaksın.
-Eğer puanın yetiyorsa sana İngilizce seviyeni ölçmek için bir kez daha sınav olucaksın.

İngilizce seviyen iyi ise ve puanın yetiyorsa alıyorlar diye söylediler. Veya o okul tekrardan kendi sınavına alıyormuş seni tabi okul öyle istiyorsa.

Bana dedilen şöyle;

-İlk önce olduğun ülkedeki üniversite sınavını olacaksın.
-Sonra aldığın puanla gitmek istediğin okula başvurucaksın.
-Eğer puanın yetiyorsa sana İngilizce seviyeni ölçmek için bir kez daha sınav olacaksın.

İngilizce seviyen iyi ise ve puanın yetiyorsa alıyorlar diye söylediler. Veya o okul tekrar kendi sınavına alıyormuş seni tabii okul öyle istiyorsa.

Buranın sınavıyla gidebiliyorsunuzdur öyle dendiyse, o konu hakkında bir fikrim yok. Ancak burslu gidemezsiniz. Burs kazanmak için bir sürü şart var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Şu videoları izlemenizi tavsiye ederim. Aklınızdaki soru işaretlerini gidereceklerdir.

Buranın sınavıyla gidebiliyorsunuzdur öyle dendiyse, o konu hakkında bir fikrim yok. Ancak burslu gidemezsiniz. Burs kazanmak için bir sürü şart var.

Şu videoları izlemenizi tavsiye ederim. Aklınızdaki soru işaretlerini gidereceklerdir.
Lisans seviyesi ne oluyor ? Lisans seviyesinde burs alabilirsiniz falan dedi de. Lisans seviyesinde olmak için 2 yıllık üniversite mi okumamız lazım ?

Yeni konular

Geri
Yukarı