Yurt dışındaki telefoncudan telefon alınır mı?

HasanPotter

Hectopat
Arkadaşlar ben bir yurt dışı telefon alıp IMEI kaydını parasını ödeyip yaptırmak istiyorum. Kafamdaki telefon OnePlus 11. Bunun için Gürcistan gibi ülkelere gitmeden telefoncudan aldığım telefona IMEI kaydı yaptırabilir miyim? Ve bu cihazların garantileri nasıl oluyor? Telefon arıza verirse hangi servise gidebilirim OnePlus gibi TR'den olmayan markalar için?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yurtdışından telefon alırsan burada resmi garantisi olmaz. Bozulursa rastgele bir telefoncuda yaptırman gerekir. Eğer yasal bir şekilde imei attırmak istersen 6.000 TL gibi bir ücreti vardı sanırsam.

O telefonda bir arıza çıksa bırak bu işten anlayanı Türkiye'de parçasını bile bulamayabilirsin.
Yurt dışına giriş çıkış yapmayacaksan yasal olarak ancak başkasının adına IMEI kaydı yapılması lazım ve o kişinin adına kayıtlı telefon hattını kullanman gerekir. Adam hattını kapatır, pasaporttan telefonun kaydını düşer öyle elinde kalır yakınım bile olsa güvenmesi zor.
Ve ayrıca Oneplus 11'e yazılım ile IMEI atılamıyor, atılması da imkansız gibi bir şey olduğu söyleniyor.

Arkadaşlar ben bir yurt dışı telefon alıp IMEI kaydını parasını ödeyip yaptırmak istiyorum. Kafamdaki telefon OnePlus 11. Bunun için Gürcistan gibi ülkelere gitmeden telefoncudan aldığım telefona IMEI kaydı yaptırabilir miyim? Ve bu cihazların garantileri nasıl oluyor? Telefon arıza verirse hangi servise gidebilirim OnePlus gibi TR'den olmayan markalar için?
Burada bulursun cihazı. Ama pasaport kaydı için yurt dışına çıkman gerek.

Geri
Yukarı