Yurt dışından alınan Xbox Series S garantisi nasıl işler?

Kesinlikle hocam. 2. kontrolcü ile birlikte 3100 civarı bir paraya denk geldi. Bana tax free iadesiz geliyor bu arada, o şekilde olursa 2500-2600 liraya geliyor 2. kontrolcü ile beraber bedava resmen.
Hocam 2.el bir sitede almanyadan alınmış sıfır kutulu cihaz buldum.mesela bir sorun çıktı,gelip ups evimden alıp sorunu gideriyor öyle değil mi?
Birde hocam almanyadan alınan ürünün 1 yıl mı olur 2 yil mı olur garantisi?

Almanya Mediamarkttan sipariş verdim hocam oradaki bir arkadaşımın adresine. Haftasonu gelirken getirecek.
Kravuzen merhaba iyi bayramlar. Almanyadan 1 seneden fazla süre önce xbox series s getirtmişsin.

Bende almayı düşünüyorum yurt dışından yakınım getirecek.
Kullanırken herhangi bir sorun yaşadın mı?

Gamepass çalışıyor mu?

Garanti konusuyla ilgili birşey elde edebildin mi? Bana yardımcı olusan çok müteşekkir olurum.

@ASBS @kravuzen

Kravuzen merhaba iyi bayramlar. Almanyadan 1 seneden fazla süre önce xbox series s getirtmişsin.

Bende almayı düşünüyorum yurt dışından yakınım getirecek.
Kullanırken herhangi bir sorun yaşadın mı?

Gamepass çalışıyor mu?

Garanti konusuyla ilgili birşey elde edebildin mi? Bana yardımcı olusan çok müteşekkir olurum.

@ASBS @kravuzen

Merhaba hocam evet getirtmiştim, 2 hafta sonra bir arkadaşıma daha kendim götüreceğim. Herhangi bir sorun yaşamıyorsunuz zaten cihazın bölgesini ve ayarlarını Türkiye kuracağınız için o kurulumdaki bilgiler esas alınıyor.

Garanti durumu da EU içinden alınan konsollarda 2 yıl garanti olduğu. Konsol için 2, kontrolcü için 1 yıl garanti var. Seri numarasını Microsoft hesabınıza kaydederek garanti durumu aktive ediyorsunuz, eğer tarihlerde uyumsuzluk olursa Xbox Türkiye'yi arayıp fatura tarihinize göre düzenliyorlar. Biliyorlar zaten Almanyadan alınan cihazların 2 yıl garantisinin vs. olduğunu.

Merhaba hocam evet getirtmiştim, 2 hafta sonra bir arkadaşıma daha kendim götüreceğim. Herhangi bir sorun yaşamıyorsunuz zaten cihazın bölgesini ve ayarlarını Türkiye kuracağınız için o kurulumdaki bilgiler esas alınıyor.

Garanti durumu da EU içinden alınan konsollarda 2 yıl garanti olduğu. Konsol için 2, kontrolcü için 1 yıl garanti var. Seri numarasını Microsoft hesabınıza kaydederek garanti durumu aktive ediyorsunuz, eğer tarihlerde uyumsuzluk olursa Xbox Türkiye'yi arayıp fatura tarihinize göre düzenliyorlar. Biliyorlar zaten Almanyadan alınan cihazların 2 yıl garantisinin vs. olduğunu.
Yani Avrupadan getirtmenin bir sakıncası yok dimi? Bütün avrupa birliği ülkeleri buna dahil mi?
Bazı kişiler kutudan çıkarın getirirken falan diyenler olmuş o ne için direk kutunun içinde gelse sorun olur mu?

Bide xbox series s ten memnun musunuz herhangi bir sorun var mı?

Cevabınız için teşekkürler.

Son düzenleme:
Yani Avrupadan getirtmenin bir sakıncası yok dimi? Bütün avrupa birliği ülkeleri buna dahil mi?
Bazı kişiler kutudan çıkarın getirirken falan diyenler olmuş o ne için direk kutunun içinde gelse sorun olur mu?

Bide xbox series s ten memnun musunuz herhangi bir sorun var mı?

Cevabınız için teşekkürler.

Bir sakıncası yok hocam, Türkiye'de ithalatçı garanti ürünlerden bile çok daha uygun fiyata 2 yıl Microsoft Türkiye garantili cihazınız olacak. Ben geçen hafta sonuna özel kampanyayla Mediamarkttan 240 Euroya aldım mesela 4200 liraya geldi, TR'de en uygun Microsoft TR garantili fiyat 7000 TL, resmi satıcılarda 2 kat fiyat farkı var 8500 TL.

EU içindeki Almanya,Fransa, Hollanda, Ispanya gibi büyük ülkelerdeki cihazlar 2 yıl olduğuna eminim ama mesela Slovakyadan alındığına hiç denk gelmediğim için "bütün" kısmına net bir şey demeyeyim. İngilterenin EU olmadığını unutmayın bu arada, oradan alınanlarda 1 yıl geçerli.

Kutunun içinde gelse de bir sorun olmaz, şahsi kullanım ya da hediye olarak alındığını söyleyin ve gerekirse faturasını da gösterin.

Series S de doğru beklentilerle alınırsa iyi bir ürün. Size bağlı biraz.

Bir sakıncası yok hocam, Türkiye'de ithalatçı garanti ürünlerden bile çok daha uygun fiyata 2 yıl Microsoft Türkiye garantili cihazınız olacak. EU içindeki Almanya,Fransa, Hollanda, Ispanya gibi büyük ülkelerdeki cihazlar 2 yıl olduğuna eminim ama mesela Slovakyadan alındığına hiç denk gelmediğim için "bütün" kısmına net bir şey demeyeyim.

Kutunun içinde gelse de bir sorun olmaz, şahsi kullanım ya da hediye olarak alındığını söyleyin ve gerekirse faturasını da gösterin.

Series S de doğru beklentilerle alınırsa iyi bir ürün. Size bağlı biraz.
Çok teşekkür ederim büyük yardımcı oldunuz. Zaten birkaç opsiyonum var ülke olarak getirtmek için hepside büyük ülkeler. Gamepass 400 bedava oyun gerçekten çok iyi bir hizmet. Eğer cihazda oyunun hakkını veriyorsa almak lazım.
Son olarak Ben aldığım zaman kurulumu türkiye yaptığım için herşey türk lirası mı baz alınacak? Ve tek kalan korkum cihaz kutusuyla valize konacak ve valiz bir çok aşamadan geçiyor hava limanlarında. Cihazı ordan oraya fırlatırlarda bir sorun yaşarım diye endişeleniyorum. Sizce ne kadar dikkat ediyolar valizlere.

Çok teşekkür ederim büyük yardımcı oldunuz. Zaten birkaç opsiyonum var ülke olarak getirtmek için hepside büyük ülkeler. Gamepass 400 bedava oyun gerçekten çok iyi bir hizmet. Eğer cihazda oyunun hakkını veriyorsa almak lazım.
Son olarak Ben aldığım zaman kurulumu türkiye yaptığım için herşey türk lirası mı baz alınacak? Ve tek kalan korkum cihaz kutusuyla valize konacak ve valiz bir çok aşamadan geçiyor hava limanlarında. Cihazı ordan oraya fırlatırlarda bir sorun yaşarım diye endişeleniyorum. Sizce ne kadar dikkat ediyolar valizlere.

Game Pass için değerlendirmeyi yapıp kafanıza yattıysa alın hocam cihazın F/P olarak düşünülecek pek bir tarafı yok, en uygun fiyata yeni nesildeki oyunları oynatacak cihaz. Mümkünse Series X de alabilirsiniz ama onu belirteyim.

Bu cihazların store için kendi içinde tanımlanmış bir bölgesi yok zaten, siz kurulumu nerede yaparsanız yapın bölgeyi Türkiye seçerseniz öyle olacak. Ben arkadaşa aldığım konsolun garanti kaydını yapalım tarihe bakalım diye Almanyada Türkiye olarak kurdum, kendi hesabına kaydetti vs. yani ülke problem değil.

Valiz konusunda bir şey diyemiyorum, ben kendime getirttirirken kutusunu açtırıp sırt çantasında getirtmiştim, şimdi de kutusuyla kabin bagajında getireceğim. Uçak altı bagaj için havaalanlarında valizler için "kırılabilir" etiketleriyle kaplayabilme kontuarları var belki onlardan yapılabilir. Ama Xbox kutusu etrafında yumuşak kıyafet vs. kaplanırsa darbelerden etkilenmez diye düşünüyorum, öyle getirenler var sonuçta.

Yeni konular

Geri
Yukarı