Yurt dışından alınan Xbox Series S garantisi nasıl işler?

ASBS

Picopat
Game Pass için değerlendirmeyi yapıp kafanıza yattıysa alın hocam cihazın F/P olarak düşünülecek pek bir tarafı yok, en uygun fiyata yeni nesildeki oyunları oynatacak cihaz. Mümkünse Series X de alabilirsiniz ama onu belirteyim.

Bu cihazların store için kendi içinde tanımlanmış bir bölgesi yok zaten, siz kurulumu nerede yaparsanız yapın bölgeyi Türkiye seçerseniz öyle olacak. Ben arkadaşa aldığım konsolun garanti kaydını yapalım tarihe bakalım diye Almanyada Türkiye olarak kurdum, kendi hesabına kaydetti vs. yani ülke problem değil.

Valiz konusunda bir şey diyemiyorum, ben kendime getirttirirken kutusunu açtırıp sırt çantasında getirtmiştim, şimdi de kutusuyla kabin bagajında getireceğim. Uçak altı bagaj için havaalanlarında valizler için "kırılabilir" etiketleriyle kaplayabilme kontuarları var belki onlardan yapılabilir. Ama Xbox kutusu etrafında yumuşak kıyafet vs. kaplanırsa darbelerden etkilenmez diye düşünüyorum, öyle getirenler var sonuçta.
Anladım teşekkür ederim çok sağolun yanıtlarınız için. Artık valiz konusunuda getirenle konuşurum. Tekrardan teşekkürler.

doancan06

Kilopat
Merhaba hocam evet getirtmiştim, 2 hafta sonra bir arkadaşıma daha kendim götüreceğim. Herhangi bir sorun yaşamıyorsunuz zaten cihazın bölgesini ve ayarlarını Türkiye kuracağınız için o kurulumdaki bilgiler esas alınıyor.

Garanti durumu da EU içinden alınan konsollarda 2 yıl garanti olduğu. Konsol için 2, kontrolcü için 1 yıl garanti var. Seri numarasını Microsoft hesabınıza kaydederek garanti durumu aktive ediyorsunuz, eğer tarihlerde uyumsuzluk olursa Xbox Türkiye'yi arayıp fatura tarihinize göre düzenliyorlar. Biliyorlar zaten Almanya'dan alınan cihazların 2 yıl garantisinin vs. olduğunu.

Hocam merhaba. Bende Almanya'dan kuzenime getirteceğim fakat birkaç sorum var.
1 - ürünü MediaMarkt'de üzerinden mi aldırmalıyım yoksa Amazon de üzerinden mi?
2 - dayım tırcı ve TR vatandaşı. Gelirken tır içerisinde getirse gümrük kapısından geçerken herhangi bir vergi ödemek durumunda kalır mı? Bunun için ne yapması gerek? Kutusundan mı çıkarıp getirsin?

kravuzen

Decapat
Yer
Berlin
Hocam merhaba. Bende Almanya'dan kuzenime getirteceğim fakat birkaç sorum var.
1 - ürünü MediaMarkt'de üzerinden mi aldırmalıyım yoksa Amazon de üzerinden mi?
2 - dayım tırcı ve TR vatandaşı. Gelirken tır içerisinde getirse gümrük kapısından geçerken herhangi bir vergi ödemek durumunda kalır mı? Bunun için ne yapması gerek? Kutusundan mı çıkarıp getirsin?

1- Fark etmez.
2- 1 adet şahsi kullanım için getirilen konsolda herhangi bir vergi yükümlülüğü yok. Tam tersi gümrük kapısından geçerken vergi iadesi alınma durumu var fakat biraz sıkıntılı bir durum, detaylı bir bilgim de yok. Ama herhangi bir vergi ödemek zorunda olmadığı kesin.

Yeni konular

Yukarı