Yurt dışından bilgisayar siparişi vermek

Hepinize merhabalar. Ben yurt dışından bir bilgisayar toplamak istiyorum bizim paramızla 3500 TL civarı gümrükten geçerken ya da gelirken bir sorun olur mu? Ya da fiyatı normalin üstüne çıkar mı? Şimdiden teşekkürler cevaplarsanız sevinirim.
Hocam amazon.com vergisi cartı curtunu hallettiği için bir sıkıntı yaşamazsınız lakin naçizane önerim olarak kasayı burdan alın çünkü kasalar ağır olduğu için amazon.com güzel bir fiyat çekiyor, kargo ücretine sağlam yansıtıyor.

Gerçekten güvenilir mi?.
Git-gel yapan kişiler gerçekten sorunsuz
getirebilir mi?.

Şöyle bir şey var, en azından benim araştırdığım kişilerde. Adamın zaten yurtdışında işi çıkıyor atıyorum, toplantısı falan oluyor bişeyi oluyor, gidiyor sende söylüyorsun böyle böyle. Adam sana getiriyor parçaları öyle birden tümden parayı vermiyorsun zaten. Getirince parasını veriyorsun e tabi ekstra birazda adama para veriyorsun. Olay bu. Yoksa onlarda iyilik yapmak için kabul etmiyor, bir karı oluyor. Ama kesinlik göstermen lazım herkesi kabul etmiyorlar. Adam parçayı getirir sen vazgeçmişsindir almassın falan onlar içinde böyle bir risk var, çift taraflı bir şey bu. Benim bir tanıdığım ekşi sözlük yazarı bu nedenle böyle bir şey bulduk. Sende benzer alternatifler bulabilirsin belki araştırırsan. Ha sorunlu getirdiysede bakarsın almazsın bu kadar basit.

Hocam amazon bütün vergi gümrük işlerini hallediyordu ancak gümrük memurlarının inisiyatifine kalmış birazda eğer ters adamlarsa güzel bi fiyat kitleyebilirler

Şöyle bir şey var, en azından benim araştırdığım kişilerde. Adamın zaten yurtdışında işi çıkıyor atıyorum, toplantısı falan oluyor bişeyi oluyor, gidiyor sende söylüyorsun böyle böyle. Adam sana getiriyor parçaları öyle birden tümden parayı vermiyorsun zaten. Getirince parasını veriyorsun e tabi ekstra birazda adama para veriyorsun. Olay bu. Yoksa onlarda iyilik yapmak için kabul etmiyor, bir karı oluyor. Ama kesinlik göstermen lazım herkesi kabul etmiyorlar. Adam parçayı getirir sen vazgeçmişsindir almassın falan onlar içinde böyle bir risk var, çift taraflı bir şey bu. Benim bir tanıdığım ekşi sözlük yazarı bu nedenle böyle bir şey bulduk. Sende benzer alternatifler bulabilirsin belki araştırırsan. Ha sorunlu getirdiysede bakarsın almazsın bu kadar basit.

Bende düşünüyorum öyle bir şey @Mehmet Emre BOŞÇA yardımcı olabilir bana.

80 dolar altı vergisiz gelir üstü vergiye tabidir. Amazon vergiyi keser ancak vergi alınmazsa amazondan para geri talep edilebiliyor. Gümrük dökümanları, commercial invoice gümrük dökümanları karşılanıyor gümrükte sıkıntı çıkarsa belgelerle gümrüğe başvurmanız lazım.

Kartı getirt de garanti işini nasıl çözeceksin. Buradaki distribütörler garanti veriyor mu?

Posta ve Hızlı Kargo Muafiyetleri Buna bir bak fikir sahibi olursun :D

Soru: Yolcunun gelirken getiremediği kişisel eşyasını kargo veya posta yolu ile yollaması mümkün müdür?

Cevap: Evet. Kişisel eşyanın yolcu beraberinde ya da yolcunun gelişinden bir ay önce veya üç ay sonra kargo veya posta yolu ile getirilebilmektedir.
Yolcunun yanında getiremediği ve kargo veya posta ile gönderdiği kişisel eşyasında 30kg ağırlık veya kıymet limiti bulunmamakta olup herhangi bir vergi tahsil edilmemektedir. Kişinin Türkiye’ye giriş yaptığı tarihi ispatlamak amacıyla pasaportu ile birlikte eşyanın bulunduğu gümrük idaresine başvurması gerekmektedir. Aha sana açık, getir getirebildiğini :D

Amazon.com dan alabilirsiniz. 80 Dolar altinda ki ürünleri ayrı sipariş verin ki vergi ücreti artmasın.
Bu arada Egehan arkadaşımızın dediği gibi bu işi yapiyorum. Sizin Amazon.com'dan alış fiyatınızdan biraz daha uyguna getirtebilirim.
merhabalar ben amazon.de sitesinden fractal design define s kasa gskill ram ve amazon.com sitesinden evga sli köprüsü satın almak istiyorum sizin aracılığınızla mümkünmü acaba siz uğraşıyormuşsunuz bu işle .

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı