Yurt dışından ekran kartı getirilebilir mi?

1kedi7beni

Centipat
Daha fazla  
Sadece merakımdan soruyorum sizce yurt dışından ekran kartı getirmek mantıklı mı getirilebilir mi? Günümüzde vergi yüzdesi ve fiyat olarak telefonları solladı ekran kartları. Cep telefonları ise yurt dışından getiriliyor IMEI ile uğraşılıyor hatta 7000TL verilip pasaport kaydı bile yapılıyor ve bu gayet sıradan bir şey ancak bu durumu nedense hiç ekran kartlarında görmedim ayrıca bunlar tamamen donanımsal parçalar bir güvenlik önlemi vs olduğunuda düşünmüyorum statik poşete koyup cebime bir i9 12900 atsam kim ne der veya bir şey diyebilir mi? Bavulumda bir ekran kartı taşıyabilir miyim? Yapan var mı? 2.elde ucuza bu şekilde satan var mı acaba? Kendim için sadece ileri dönük düşünüyorum yoksa APU sistemim ile iyi geçiniyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı konusunda Türkiye en azından eski nesilde daha avantajlı. Gümrükten geçerken bavuluna 10 tane ekran kartı da koysan kotrol edilmezse geçersin. Edilirse miktar abartı değilse kendime aldım diyip geçiyorsun. Airfryer getiriyor millet artık ekran kartlarına o kadar takmıyorlar.

Ekran kartı konusunda Türkiye en azından eski nesilde daha avantajlı. Gümrükten geçerken bavuluna 10 tane ekran kartı da koysan kotrol edilmezse geçersin. Edilirse miktar abartı değilse kendime aldım diyip geçiyorsun. Airfryer getiriyor millet artık ekran kartlarına o kadar takmıyorlar.
Getirten ucuza satan v.s varmı bildiğiniz tanıdığınız.

O zaman cebe işlembi paltonun iç cebine ramler sırt çantasına ekran kartı paltonun 2.cebine m2 ssd atar gelirim :)

Bir tane getirebilirsin. Kendime aldım dersin. Ama 2 ve yukarısından vık vık edebilirler. Ben çok sık yurtdışına çıkarım kişisel tecrübem budur.

Geri
Yukarı