Yurt dışından Gaming laptop getirince vergi ödenir mi?

Direk 4070 Ti kasa, yanina da 1650 bir Dell laptopla giden taniyorum. 0 vergi, ama sonra geri gitti yurt dışına.

Hocam 1000. mesaj hayirli olsun.

Ben Lenovo Legion Slim 7 laptopumu + Lenovo yoga laptopumu havluya sararak getirdim 2.laptop ücretide ödemedim 😅

Direk 4070 Ti kasa, yanina da 1650 bir Dell laptopla giden taniyorum. 0 vergi, ama sonra geri gitti yurt dışına.

Hocam 1000. mesaj hayirli olsun.

Eyvallah teşekkür ederim.

Hiç kutu ile getirmedim, arkadaşlarım da sürekli Türkiye'ye dışarıdan PS4-5 falan götürüp satarlar onların da hiç kutuyla götürdüklerini bilmem. Sanırım kutu ile geçirmekte bir sıkıntı var.
Kutuyu attıktan sonra tax free de problem çıkacağından korkuyorum.

Ben Lenovo Legion Slim 7 laptopumu + Lenovo yoga laptopumu havluya sararak getirdim 2.laptop ücretide ödemedim 😅

Eyvallah teşekkür ederim.v

Vergi İadesi alabildin mi?

Kutuyu attıktan sonra tax free de problem çıkacağından korkuyorum.
Ben kutusuz Alienware getirdim geçen sene Tax Return alıyorsun kutuya bakmazlar bilgisayarı satın alma tarihinden sonra belli bir süre içinde uçak biletin varsa ve sen o uçakla gitmişsen iş tamamdır istersen bilgisayarı bim poşetinde geçir diğer tarafa.

Adam havluya sar derken şaka yapmıyormuş :D İlahi hocam.

Kendi telefonun dahil totalde 2 telefon olduğunu belirteyim de ekstra 2 telefonla geçmeye çalışırken 3. telefonu gümrükte bırakmanın verdiği acıyı kimse yaşamasın ^^

Vergi İadesi den dolayı diyorum
Bir şey olmaz diyorum ya sana brom kutuyla ne alakası var ben geçen sene aynı çantada 2 bilgisayar getirdim iadelerini aldım.

Kendi telefonun dahil totalde 2 telefon olduğunu belirteyim de ekstra 2 telefonla geçmeye çalışırken 3. telefonu gümrükte bırakmanın verdiği acıyı kimse yaşamasın ^^

Bir şey olmaz diyorum ya sana brom kutuyla ne alakası var ben geçen sene aynı çantada 2 bilgisayar getirdim iadelerini aldım.
Doğru 👍

Vergi İadesi den dolayı diyorum
Vergi mergi yok adamalr bakacak kişisel laptopun kim ne karışır? Ama kutuyu faturaları görünce e madem her yerinden fatura çıkıyor o zaman sana bir fatura keselim deyip güzelce devletine vergini ödettirirler. Çok kasma kutuyu çöpe laptopu çantaya at ve geç. At, ve geç.

Tr de benim araştırdığım kadarıyla TRT bandrol ücreti alınıyor sadece
Doğru 👍

Vergi mergi yok adamalr bakacak kişisel laptopun kim ne karışır? Ama kutuyu faturaları görünce e madem her yerinden fatura çıkıyor o zaman sana bir fatura keselim deyip güzelce devletine vergini ödettirirler. Çok kasma kutuyu çöpe laptopu çantaya at ve geç. At, ve geç.

Kutuyla geçir kardeşim. Kaçak iş yapma TRT bandrol + gümrük ücretlerini öde eğer üstüne vergi derlerse korkmana gerek yok onu da hemen öde. Mümkünse geçerken kutuyu havaya kaldırıp UEFA kupası tutar gibi sevinerek "Laptop Aldım !" diye haykırarak xRay'den geç. Sen de rahatla biz de rahatlayalım.

Kutuyla geçir kardeşim. Kaçak iş yapma TRT bandrol + gümrük ücretlerini öde eğer üstüne vergi derlerse korkmana gerek yok onu da hemen öde. Mümkünse geçerken kutuyu havaya kaldırıp UEFA kupası tutar gibi sevinerek "Laptop Aldım !" diye haykırarak xRay'den geç. Sen de rahatla biz de rahatlayalım.
Kusura bakma bu konularla ilgili çok bilgim yok

Yeni konular

Geri
Yukarı