Yurt dışından gelen telefonu kullanmak için neler yapmak gerekir?

safakuyanikk

Hectopat
Merhabalar.
Benim halam Almanya'da yaşıyor.
Orada telefonların fiyatı uygun olduğundan istesem bana telefon alabilir. (Telefonum var) fakat daha yüksek bir model istiyorum. S10 Plus gibi. Türkiye'ye geldiğinde getirebilir. Tam olarak getirebilir getiremez net bilgim yok bazı sıkıntılar çıkar mı bilmiyorum kurallar ile alakalı.

Fakat bu telefonu buraya getirdi zaman IMEI mi atmamız gerekiyor? Sadece veyahut, başka ek olarak masrafı var mı?

Başka bir masrafı yok fakat imei kayıt ücreti acayip yükseldi, o seri telefonlara da korsan imei atılmıyor diye biliyorum.

Edit: ekleme

Son düzenleme:
Başka bir forumda okudum, isterseniz bi Google’dan araştırın.
Edit: Araştırdım. Yasal değil fakat serverlar ile atılıyormuş.

Son düzenleme:
Yurtdışından telefon getirip devletin dayattığı yüksek meblağ ile telefonu burda kullanilabilir hale getirmek artık mantikli bir hareket değil, astarı yüzünden pahalıya geliyor. Hoş elektrik kullanmayı, doğalgaz kullanmayı, araç kullanmayı da mantikli olmaktan çıkardılar ya neyse konumuz bu değil.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı