Yurt dışından getirtilen telefonu kayıt ettirmek

Keşke benim de senin gibi babam olaydıda bana da getirseydi her neyse 1 sorunun cevabı hattının kendi üstüne olması ve pasaportunun olması lazım çünkü e-Devlet üzerinden IMEI kayıdı oluyor oda yaklaşık 2.300 civarı bir şey 2 soru ise zaten arkadaş cevaplamış ama pasaport kayıdından sonrası evreyi bilmiyorum yurt dışı cihazlar biraz mesakatli ülkede her şey vergi oldğundan yakında nefes alıp verme vergisi vereceğiz diye kokmaya başladım.

Hocam bende 6 yıldır aynı telefonu kullanıyorum umarım size de nasip olur. Eğer ben hattı kendi üzerime alıp yurt dışına gidip gelsem o zaman sıkıntı olmaz herhalde.

Kulaktan dolma bilgiler vermeyin arkadaşlar.
Şimdi iki cihazıda baban kendisi getirdiği için ikisini babanın üzerine yani yurda giriş çıkış yaptığı pasaportun üstüne kayıt ettiremezsin. Sadece 3 yılda 1 kez kayıt yaptırma hakkın var. Birinizden biri kayıt yaptıramaz yani. Baban kendi kullanacağı cihazı kayıt yaptırırsa senin kullanacağın cihazı kayıt yaptıramaz. Kafana takılan başka bir şey varsa sor yanıtlıyım dostum.

Kulaktan dolma bilgiler vermeyin arkadaşlar.
Şimdi iki cihazıda baban kendisi getirdiği için ikisini babanın üzerine yani yurda giriş çıkış yaptığı pasaportun üstüne kayıt ettiremezsin. Sadece 3 yılda 1 kez kayıt yaptırma hakkın var. Birinizden biri kayıt yaptıramaz yani. Baban kendi kullanacağı cihazı kayıt yaptırırsa senin kullanacağın cihazı kayıt yaptıramaz. Kafana takılan başka bir şey varsa sor yanıtlıyım dostum.

Peki cihazı kendi pasaportuma kaydetme yolu yok mu?

"Yeni düzenleme sonrasında 1 Kasım 2022 tarihinden itibaren geçerli olan şekilde yurt dışından telefon getirme şartı değiştirildi. Artık yurt dışına çıkan vatandaşlar, yanlarında her 3 yılda 1 adet telefon getirebilecek. Bu süre içerisinde 2. bir cihaz getirmek istendiği takdirde gümrük vergisinden muaf olmayacak" yanlış bilgi vermeyin 3 yılda 1 telefon getirilebilir 2. telefon gümrük vergisinden muaf olmaz.

e-Devlet'te öyle yazıyor. Daha önce cihaz kaydı yaptıysanız, yeni cihaz kaydı için en son tarihli cihaz kaydınıza ait yurda giriş tarihinin üzerinden en az 3 (üç) takvim yılının geçmesi gerekmektedir. Bu kapsamda kaydı gerçekleştirilen cihazlar 3 (üç) takvim yılı boyunca sadece kaydı gerçekleştiren yolcunun kimlik numarasına kayıtlı hatlar üzerinden haberleşme hizmeti alabilecektir.

Peki cihazı kendi pasaportuma kaydetme yolu yok mu?

Sizinde çıkmanız lazım yurt dışına.

Yeni konular

Geri
Yukarı