Yurt dışından iPhone 13 getirtmek

muratb

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yurt dışından telefon getirtme şansım var fakat sormak istedigim birkaç şey var.
1) hat abimin üstüne telefonu abimin üstüne mi kaydettirmem gerekiyor? Eğer abimin üstüneyse kendini Amerika'da nasıl kaydedebilir TR'ye gelmeden?
2) 3 sene sonra yeni telefon getirtip onu pasaporta işlettigimiz de eski telefonu satabilir miyim ya da başka bir hat takıp kullanabilir miyim?
3) yurt dışından iPhone 13 almak mantıklı mı yoksa daha farklı telefonlara mı yönelmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar yurt dışından telefon getirtme şansım var fakat sormak istedigim birkaç şey var.
1) hat abimin üstüne telefonu abimin üstüne mi kaydettirmem gerekiyor? Eğer abimin üstüneyse kendini Amerika'da nasıl kaydedebilir TR'ye gelmeden?
2) 3 sene sonra yeni telefon getirtip onu pasaporta işlettigimiz de eski telefonu satabilir miyim ya da başka bir hat takıp kullanabilir miyim?
3) yurt dışından iPhone 13 almak mantıklı mı yoksa daha farklı telefonlara mı yönelmeliyim?

Yurt dışından kısaca telefon almak mantıklı değil.

iphone 11 yurtdışı 8 bin liraya geiyor türkiyede 12 bin lira 4 bin lira fark var. diger soruların cevaplarını biliyorsanız ona göre almayı düşünüyorum. 3 yıl sonra telefonu başka biri kullanabiliyor mu üzerinde yasak kalkınca ?

Ucuncu soruna cevap vereyim.

Bir telefonda ki temel ihtiyaclarin neyse ona gore davran derim. Para bu, kolay bulunmuyor.

Oyun oynamak, not tutmak, pdf okumak, video cekmek, ses kayit etmek benim icin temel ihtiyac.

Lidar sensoru, VR, arttirilmis gerceklik, Raw foto gorme - duzenleme gibi seyler benim icin gereksiz ihtiyactir.

Çok bilmiyorum ama bildiğim kadarıyla yazayım başka biri yazmıyor diye:
1. Buradan IMEI parasını ödeyerek pasaportuna kaydettirecek telefonu: IMEI Kaydet
Türkiye'ye gelmeden nasıl sokacak telefonu ülkeye? Gümrükte sorun çıkar kargolayacaksa. Kendisi getirirse sorun çıkmaz 2 taneden fazla getirmiyorsa.
2. Sahibinden'de yurt dışından alıp IMEI kaydettikten sonra satanlar var. Satılıyor, farklı hat da kullanılıyor.
3. Vergi 2 katı ekleniyor telefonun üzerine Türkiye'de. 2000 liraya kayıt ettirecek sadece. 13 Pro mesela 10700'e geliyor yanılmıyorsam. Mantıklı mı değil mi, o sana kalmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı