Yurt dışından iPhone 14 Pro Max alınır mı?

Fiyat olarak mantıklı ama garanti hizmetinden yararlanamazsın. Normalde iPhone modellerinin 1 yıl uluslararası garantisi de var Türkiye'deki Apple servisleri kabul etmiyor diye biliyorum.
Garanti olarak değişmiş olabilir fakat 2 yıl önce telefonun kulaklığı bozulduğunda değişim yapmışlardı garanti süresi bitmediği için. Bitince garantisi kabul etmediler başka telefon ile götürmüştüm.

@Flapers Yurt dışı cihazı mıydı?
Evet. 2019 Avusturalya'dan alınmıştı. 2020de en son garantiden kulaklık değişimi aldım dediğim gibi. 2 3 yıl içinde değişmişte olabilir veya yetkili servisten servise değişiyordur. Götürdüğüm kulaklığı PUPA servis kablo hasarlı diye reddetmişti başka bir servis direkt alıp IMEI kontrolünden 3 gün sonra şubeden teslim alın diye mesaj attı.

@Flapers IMEI'yi kaydettirmiştin değil mi? Benim 12 Pro bazen şarj almamazlık yapabiliyor, öyleyse onu göndereyim bende. Apple müşteri hizmetlerini mi direkt aradın?
Kayıtlı cihazdı. Direkt olarak Genpa Teknik Servis olması lazım oraya gidip derdimi anlattım. Telefonun garantisini sorgulatıp garantiniz mevcut deyip kulaklıkları bıraktım kağıt verdiler. 3 gün sonra mesaj geldi değişim ürünü verdiler direkt olarak. Sizin şarj almama yuvanın toz dolmasından da olabilir benimde başıma geliyor Zippo gazıyla yada elektronik temizleme sıvılarıyla ince uçlu fırça kullanarak temizliyorum düzeliyor.

@Flapers Olduğum yerdeki iPhone servisi birinden duydum uluslararası garantiyi kabul etmiyor demişti. Dedim herhalde genel bu kabul etmiyorsa demek ki genel değilmiş. Son zamanlarda bir tane kılıfla kullanıyorum direkt şarj oluyor. Şu şekil şarj almıyor takıyorsun şarja aynı göstergede duruyor ilerlemiyor, çıkarıp bir daha taktığında direkt şarj oluyor.

@Flapers Olduğum yerdeki iPhone servisi birinden duydum uluslararası garantiyi kabul etmiyor demişti. Dedim herhalde genel bu kabul etmiyorsa demek ki genel değilmiş. Son zamanlarda bir tane kılıfla kullanıyorum direkt şarj oluyor. Şu şekil şarj almıyor takıyorsun şarja aynı göstergede duruyor ilerlemiyor, çıkarıp bir daha taktığında direkt şarj oluyor.
Orijinal şarj aleti mi? Bu sorun Mcdodo hızlı şarjımda oluyor. Hızlı şarj yaparken turuncu yavaş mod yeşil ışık yakıyor. İlk taktığımda 5 saniye içinde turuncu olmazsa şarj olmuyor telefon çıkar tak yapınca düzeliyor ama bir önceki orijinal kablomda bir sıkıntı yoktu. Kırıldığı ve 2metresi 500+ lira olduğu için alternatiflere yöneldim.

Orijinal şarj aleti mi?
Evet. Son zamanlarda farklı taktığında eskisi kadar bu soruna denk gelmiyorum. Şu an taktığım kılıf şarj soketi etrafını iyice sert bir şekilde kavradığı için olmuyor, sanki bir temassızlık yüzünden öyle oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı