Yurt dışından iPhone almak

Turannn

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar,
Şu anda Erasmus+ projesi kapsamında İspanya'dayım. 1 ay sonra döneceğim ve dönmeden önce kendime bir iPhone almayı düşünüyorum. Ancak kafama takılan bazı sorular var? Aslında biraz araştırma yaptım ama güncel olarak son durum ne tam bilgim yok.
1) Yurt dışından eşya aldığımda 430 Euro üzeri vergi uygulanır mı?
2) Yurt dışından alınan telefonun Türkiye'de garantisi geçerli mi?
3) Telefondan Tax Free almam mümkün mü? Bildiğim kadarıyla kutusunun açılmaması gerekiyor.
4) Ben bu telefonu aldığımda kutusunu açmadan geçirmeye çalışsam sıkıntı çıkar mı? Kişisel eşya dışına çıkar mı? (Ticari eşya vs.)
Son olarak MediaMarkt İspanya'da iPhone 13 128 GB - 799 € / iPhone 14 Pro 128 GB - 1169 €
Aslında iPhone 13 almayı düşünüyordum ama 14 Pro indirime girmiş bütçeyi oraya çekmeye değer mi? Fiyatlar hakkında da yorum yaparsanız sevinirim teşekkürler.

Merhabalar öncelikle fiyatlar makul mağaza fiyatıysa gümrükte zaten kdv iadesi alıyorsunuz.
Ben kendime eşime Gürcistan’dan 14promax 256 gb aldım 26 bine birini kapalı kutu olarak soktum diğerini direk taktım kullanarak girdim gümrükte 2 telefon için iade aldım yaklaşık 7-7 bin civarı kadar yani kapalı kutuda sokmanda sakınca yok.
2017 yılında Amerika’dan dönerken iPhone x almıştım anneme kardeşime babama 3 kapalı kutu olarak sokmuştum sorun yaşamamıştım

Sorunsuz şekilde geçirdin + gümrüktür vs hepsini ödedin diyelim. Kullanabilmek için 6000TL IMEI kayıt parası var onu unutma. Eskiden 2 küsürdü saolsun devletimiz artırdı.

Sorunsuz şekilde geçirdin + gümrüktür vs hepsini ödedin diyelim. Kullanabilmek için 6000TL IMEI kayıt parası var onu unutma. Eskiden 2 küsürdü saolsun devletimiz artırdı.
Hesapladığıma göre her türlü kârlı oluyor ancak garanti, tax free ve kutu ile geçirme olayları hakkında kafam karışık

Hesapladığıma göre her türlü kârlı oluyor ancak garanti, tax free ve kutu ile geçirme olayları hakkında kafam karışık
Geçirmekten yan hiçbir sıkıntın yok kutunun içinde olmasın. Cebinde olsun hatta kullenırken geç. Kutu ayrıca valizin içinde olsun. Niye illaki kutusunda geçirmek istiyorsun? Satacak mısın Türkiye'de ?

Merhabalar arkadaşlar,
Şu anda Erasmus+ projesi kapsamında İspanya'dayım. 1 ay sonra döneceğim ve dönmeden önce kendime bir iPhone almayı düşünüyorum. Ancak kafama takılan bazı sorular var? Aslında biraz araştırma yaptım ama güncel olarak son durum ne tam bilgim yok.
1) Yurt dışından eşya aldığımda 430 Euro üzeri vergi uygulanır mı?
2) Yurt dışından alınan telefonun Türkiye'de garantisi geçerli mi?
3) Telefondan Tax Free almam mümkün mü? Bildiğim kadarıyla kutusunun açılmaması gerekiyor.
4) Ben bu telefonu aldığımda kutusunu açmadan geçirmeye çalışsam sıkıntı çıkar mı? Kişisel eşya dışına çıkar mı? (Ticari eşya vs.)
Son olarak MediaMarkt İspanya'da iPhone 13 128 GB - 799 € / iPhone 14 Pro 128 GB - 1169 €
Aslında iPhone 13 almayı düşünüyordum ama 14 Pro indirime girmiş bütçeyi oraya çekmeye değer mi? Fiyatlar hakkında da yorum yaparsanız sevinirim teşekkürler.
2) Yurt dışından alınan telefonun Türkiye'de garantisi geçerli mi? - A2890 MODELİ HARİÇ hiçbirisi 1 yıl garantili değil. ANCAK FATURA ŞART! Faturasız garanti geçiyor diyen hiçbir insana da inanmayın,yalan. Elimde A2890 modeli var. Faturan varsa 1 yıl okey veriyor garanti. Apple ile arayıp görüştüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı