Yurt dışından kask nasıl alınır?

FarukS

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar 150 Euro altı kask almak istiyorum fakat hangi siteden alacağımı, nasıl bir yol izleyeceğimi bilmiyorum. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi? Almak istediğim kask Scorpion Exo-491.

Arkadaşlar 150 euro altı kask almak istiyorum fakat hangi siteden alacağımı, nasıl bir yol izleyeceğimi bilmiyorum. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi? Almak istediğim kask Scorpion exo-491.

Merhaba neden yurt dışından almak istiyorsunuz? 150 euro altı olsa bile KDV ödiceksiniz neredeyse aynı fiyata denk gelecek.

Merhaba neden yurt dışından almak istiyorsunuz? 150 euro altı olsa bile KDV ödiceksiniz neredeyse aynı fiyata denk gelecek.
Motardinn diye bir sitede gördüm 3000 TL fiyata satıyor KDV + kargo 1500 TL tutsa bile Türkiye satış fiyatı 5800 TL civarında. 1300 TL daha ucuza almış oluyorum.

Motardinn diye bir sitede gördüm 3000 TL fiyata satıyor KDV + kargo 1500 TL tutsa bile Türkiye satış fiyatı 5800 TL civarında. 1300 TL daha ucuza almış oluyorum.
birde yurt dışından alırken şöyle bi taktikte vardı sanırım vergiyi minimuma indirmek için satıcı ile iletişime geçip fatura fiyatının gümrükten geçebilmesi için düşürmesini isteyebilirsin. Hiç denemedim böyle birşeyi ama yapan ile çok karşılaştım eğer oluyorsa böyle bir şey daha da ucuza almış oluyorsun.

Motosiklet kaskları gümrüğe takılıp takılmadığına bir göz atın takılmıyorsa dediğiniz gibi yurt dışından almak daha mantıklı.

Bir de yurt dışından alırken şöyle bir taktikte vardı sanırım vergiyi minimuma indirmek için satıcı ile iletişime geçip fatura fiyatının gümrükten geçebilmesi için düşürmesini isteyebilirsin. Hiç denemedim böyle bir şeyi ama yapan ile çok karşılaştım eğer oluyorsa böyle bir şey daha da ucuza almış oluyorsun.

Hocam bu vergi kaçırmaya olmuyor mu :D Avrupa çok katı bu konularda.

Yeni konular

Geri
Yukarı