Yurt dışından oyun konsolu almak

Fatura olmaz ise buradaki fiyat baz alınır. Mutlaka fatura koydurtmaya bak. Yukarıda ki arkadaşın dediği gibi, tamamen gümrük memurunun insafına kalırsın vergi konusunda. Fatura varsa eğer işin çözülür. Faturayı ürünle beraber yolladığı gibi mutlaka sana öncesinde resmini atsın.
Gönderecek arkadaş 400-450 dolar arasında aldım dedi zamanında, bu da şu an yaklaşık 7000 liraya tekabul ediyor. Gümrük memuru 7 binden daha fazla fiyat biçmez diye düşünüyorum vergi konusunda, siz ne düşünüyorsunuz? Ayrıca dün gümrüğü aradım ve ötv ödenmiyormuş, sadece gümrük vergisi ödeyecekmişim. Faturayı koydurtayım madem sorun falan çıkmaması açısından, 1500 tl bile olsa yine de karda olurum.

Gönderecek arkadaş 400-450 dolar arasında aldım dedi zamanında, bu da şu an yaklaşık 7000 liraya tekabul ediyor. Gümrük memuru 7 binden daha fazla fiyat biçmez diye düşünüyorum vergi konusunda, siz ne düşünüyorsunuz? Ayrıca dün gümrüğü aradım ve ötv ödenmiyormuş, sadece gümrük vergisi ödeyecekmişim. Faturayı koydurtayım madem sorun falan çıkmaması açısından, 1500 tl bile olsa yine de karda olurum.
Gümrükte işlem göreceği günün merkez bankası kuru üzerinden gümrük vergisi çıkartılır. Fatura varsa o baz alınır. %20 vergi gelir. Onun dışında bir şey gelmez.

Geri
Yukarı