Yurt dışından oyun konsolu almak

Çikolatadam

Hectopat
Arkadaşlar kısa anlatacağım, yakında 500 dolara yeni bir konsol çıkacak. Tabii ki de Türkiye'ye 1000 dolara gelecek ben bunu amazon.com gibi yerlerden alsam yani yurt dışından getirtirsem kârlı olur muyum?

Mesela aldığınız konsol X-(asıa) siz Avrupa'da oturuyorsanız X-(europe) almanız lazım çünkü oradan CD'ler çalışmaz ve Store kullanamazsınız hangi ülkeden alacaksınız?

amazon.de den falan alırım o zaman bir sıkıntı olmaz Avrupa ne de olsa değil mi?
Bir de arkadaşlar şey soracağım bu Amazon'un yurt dışından alırken vergiyi gösteriyormuş o vergiden başka vergi ödememiz gerekiyor mu ürünü teslim alırken bir bilgisi olan var mı?
Geçmiş yıllarda büyük bir konu vardı, yorumları incelersen tecrübeleri okuyabilirsin.

Merhaba attığınız yazıyı okudum şey yazıyordu Amazon'un sizden istediği vergiden fazla çıkarsa Amazon gümrükte kendisi karşılıyor gibi bir şey yazıyordu bu hala devam ediyor mu bir bilginiz var mı acaba?

Son düzenleme:
amazon.deden falan alırım o zaman bir sıkıntı olmaz Avrupa ne de olsa değil mi?
Bir de arkadaşlar şey soracağım bu Amazon'un yurt dışından alırken vergiyi gösteriyormuş o vergiden başka vergi ödememiz gerekiyor mu ürünü teslim alırken bir bilgisi olan var mı?

Merhaba attığınız yazıyı okudum şey yazıyordu Amazon'un sizden istediği vergiden fazla çıkarsa Amazon gümrükte kendisi karşılıyor gibi bir şey yazıyordu bu hala devam ediyor mu bir bilginiz var mı acaba?

Amazon'a verği dahil olarak fiyatlar gözüküyor gümrük vergisi vb Amazon tarafından ödeniyor.

Geri
Yukarı