Yurt dışından PS5 getirmek ve satmak

@srcn90 merhabalar hocam. Öncelikle rahatsız ediyorum kusura bakmayın. Size bir sorum olacaktı. Arkadaşım Almanya'dan gelirken yanında 1 Xbox series x ve 1 tane de series s getirmek istiyor. Acaba sıkıntı çıkmadan nasıl getirebilir ? Kutuları açıp ürünlerin jelatinlerini fln çıkarmak işe yarar mı ?

Jelatin önemli değil. 1 kişi 1 adet getirebilir. Yanında başkası varsa 2 kişi 2 adet getirebilir. Tek kişide 2 adet konsol görürlerse el koyar birine bizimkiler.

Jelatin önemli değil. 1 kişi 1 adet getirebilir. Yanında başkası varsa 2 kişi 2 adet getirebilir. Tek kişide 2 adet konsol görürlerse el koyar birine bizimkiler.
El koymazlar hocam. Vergisini öder sokarsınız yoksa 90 gündü yanlış hatırlamıyorsam tehin tutuluyor gelip vergisini öde al ya da al git ülkeden diye.

El koymazlar hocam. Vergisini öder sokarsınız yoksa 90 gündü yanlış hatırlamıyorsam tehin tutuluyor gelip vergisini öde al ya da al git ülkeden diye.

Aynen, ben vergi ödenip alma ihtimalini direkt elediğim için öyle dedim. Gümrük vergisi + konsollara gelen ek vergi tahsis edilir.

Hocam kusura bakmayın konuyu hortlatiyorum, şimdi 1 tane getirme hakkım olduğunu biliyorum benim sorum kara hudut kapılarında bu muafiyet ayda en fazla 10 defa kullanılabilir ibaresi var. Ben ayda 10 tane PS 5 getirsem gümrük memuru bana sen bunları sürekli getiriyorsun artık ticari durum oluştu işlem yapıyorum der mi? Yada mali polise beni ihbar eder mi? Bu tarz bir olay yaşandı mi hiç? Teşekkürler ☺️

Hocam kusura bakmayın konuyu hortlatiyorum, şimdi 1 tane getirme hakkım olduğunu biliyorum benim sorum kara hudut kapılarında bu muafiyet ayda en fazla 10 defa kullanılabilir ibaresi var. Ben ayda 10 tane PS 5 getirsem gümrük memuru bana sen bunları sürekli getiriyorsun artık ticari durum oluştu işlem yapıyorum der mi? Yada mali polise beni ihbar eder mi? Bu tarz bir olay yaşandı mi hiç? Teşekkürler ☺️

Hiçbir şey olmaz hocam. Ama tek seferde 2 tane alıpta birini bir başkasına vermeye kalkma kontrolden geçerken.

Hiçbir şey olmaz hocam. Ama tek seferde 2 tane alıpta birini bir başkasına vermeye kalkma kontrolden geçerken.
Teşekkürler hocam ben genellikle Pzarkule yi kullanıyorum. Burda ki memurlar çok bilgisiz ve küstahlar geçen biri" ürün getirmek için yurt dışında 3 gün kalman gerekiyor" dedi daha kanunun değiştiğinden habersiz. Diğeri de " sen daha önce ps 5 getirdin sana 200 euro vergi çıkaracağım" dedi binbir zahmet geçtik. Şimdi tencere getirmem gerekiyor 150 euro ama 4 tane getirsem 2 kişiyiz araçta 2 ben 2 eşim getirebilir mi? 150 euro tanesi

Yeni konular

Geri
Yukarı