Yurt dışından PS5 getirmek ve satmak

Teşekkürler hocam ben genellikle Pzarkule yi kullanıyorum. Burda ki memurlar çok bilgisiz ve küstahlar geçen biri" ürün getirmek için yurt dışında 3 gün kalman gerekiyor" dedi daha kanunun değiştiğinden habersiz. Diğeri de " sen daha önce ps 5 getirdin sana 200 euro vergi çıkaracağım" dedi binbir zahmet geçtik. Şimdi tencere getirmem gerekiyor 150 euro ama 4 tane getirsem 2 kişiyiz araçta 2 ben 2 eşim getirebilir mi? 150 euro tanesi

Hocam aç tencerelerin jelatinini, kullanıyorum ben bunları de bişey diyen olursa. Tencereye kimse takılmaz.

Hocam aç tencerelerin jelatinini, kullanıyorum ben bunları de bişey diyen olursa. Tencereye kimse takılmaz.
Evet normalde kimse takılmaz haklısın da bizim burada acaip tipler var. Yolcu beraberinde eşya ya 430 euro limit koyuyor. Her defasında uğraşıyoruz. Çok teşekkür ederim yanıtların için

Evet normalde kimse takılmaz haklısın da bizim burada acaip tipler var. Yolcu beraberinde eşya ya 430 euro limit koyuyor. Her defasında uğraşıyoruz. Çok teşekkür ederim yanıtların için

Soru: Yolcu beraberi eşya nedir?

Cevap:
Yolcunun beraberinde getirdiği, ticari miktar ve mahiyet arz etmeyen eşyadır. Her bir yolcu, beraberinde getirdiği Ek-9 liste kapsamı kişisel eşyayı ve 430 Avro’luk eşyayı muafen getirebilmektedir.

Kişisel eşya ve hediyelik vs. eşyayı ayırmış kanun. Yanında getireceğin eşyaları EK-9 liste kapsıyo mu önce ona bak hocam, eşya EK-9'da yoksa kişi başı 430 EURO limitinde hediyelik eşya olarak göster.

Soru: Yolcu beraberi eşya nedir?

Cevap:
Yolcunun beraberinde getirdiği, ticari miktar ve mahiyet arz etmeyen eşyadır. Her bir yolcu, beraberinde getirdiği Ek-9 liste kapsamı kişisel eşyayı ve 430 Avro’luk eşyayı muafen getirebilmektedir.

Kişisel eşya ve hediyelik vs. eşyayı ayırmış kanun. Yanında getireceğin eşyaları EK-9 liste kapsıyo mu önce ona bak hocam, eşya EK-9'da yoksa kişi başı 430 EURO limitinde hediyelik eşya olarak göster.
Mutfak eşyası olarak var mesela ben aynı tencereden 1 adet yolcu beraberinde 1 tane de hediyelik tencere getirebilirim değil mi? Kafanı şişirdiysem kusura bakmayın

Hayır benim ayda 10 defa yolcu beraberinde eşya getirme hakkım var. Ben her gir çık yaptığımda 1 tane ps 5 getirebilir miyim? bunu öğrenmek istiyorum toplu şekilde veya 10 kişiyle değil
Kutusunu almassan kimse sormaz sana birsey diye tahmin ediyorum cantana koy getir kutuylada girsen gümrük memuru seni hatirlamaz bile herseferinde sorsalar bile hediye getiriyorsun birine yurt disindan urun alinmaz diye kaidemi var ?

Son biri soru :)
Ben ayda 10 tane ps 5 getirsem gümrük memuru " Sen bunu satıyorsun ben ülkeye sokmana izin vermiyorum" gibi şey deme hakkı var mı ? Çünkü burada ki memurlar artık beni isim soy isimle tanıyorlar :))

Mevzuat neyse ona aykırı hareket edemez. En fazla faturadaki isimle pasaport bilgilerini karşılaştırır ve cihaz seri no not alır ve aylık limitini takip eder, onu aştığın anda el koyar o an getirdiğine.

Sorun çıkaran olursa kısım amiriyle, hala çözemezsen müdür yardımcısıyla görüşürsün.

Geri
Yukarı