Yurt dışından PS5 getirtmek

Kutusundan çıkarmanıza gerek yok. Vergi falan da alınmaz. Elinizde sallayarak yurda giriş yapabilirsiniz. Hatta satın aldığınız ülkedeki mağazadan "tax Free" formu isteyip doldurun veya doldurtun. Sonrasında havaalanında ilgili vergi iade noktasını bulup vergi iadenizi de alabilirsiniz.

Kısaca açıklamak gerekirse;

Diyelim ki Almanya'dan 399 Eur'a PlayStation 5 digital Edition aldınız. Bu 399 eur Almanya için satış fiyatıdır. Eğer siz alman vatandaşı değilseniz 399 eur içindeki vergi sizi bağlamaz. Diyelim ki 399 Eur'un 49 Eur'u vergi. Bunun iadesini de talep edebilirsiniz.

Bu iadeye bile gerek yok ya kutuyla alsınlar da yeter. Alırlar diyorsunuz o zaman sıkıntı çıkmaz değil mi? Zaten 1 adet getiricekler.

Hiçbir problem olmaz, konsolu kim getirecek bu arada?

Babamın kuzeni oluyor.

Oturum izni ya da vatandaşlığı olan biri getiriyorsa zaten hiçbir problem yok. Turistik vizeyle giden biriyse çıkarken tax-Free iadesi almaya çalışsın, kutusu açık veya kapalı olayları tamamen şehir efsanesinden ibaret 1 tane hiçbir şekilde sıkıntı değil.

Anladım. Dediğim gibi zaten ben gitmediğim için onları bir de böyle vergi iadesiyle falan uğraştırmak istemem. Ama sadece PS5 değil bir de yanında dualsense de gelecek. Sıkıntı yapar mı o bildiğiniz kadarıyla?

Anladım. Dediğim gibi zaten ben gitmediğim için onları bir de böyle vergi iadesiyle falan uğraştırmak istemem. Ama sadece PS5 değil bir de yanında dualsense de gelecek. Sıkıntı yapar mı o bildiğiniz kadarıyla?

Hiçbir sıkıntı olmaz. Ben Macbook, PS4 Pro, 2 tane SSD, 1 headset 1 TWS kulaklığı aynı anda getirdim geçen sene. Şahsi kullanım için her üründen 1 adeti geçmeyecek şekilde alındığı sürece bir sıkıntı olmaz.

Hiçbir sıkıntı olmaz. Ben MacBook, PS4 Pro, 2 tane SSD, 1 headset 1 tws kulaklığı aynı anda getirdim geçen sene. Şahsi kullanım için her üründen 1 adeti geçmeyecek şekilde alındığı sürece bir sıkıntı olmaz.

Anladım. Bende öyle yapayım o zaman. Zaten bana da saçma geliyordu sonuçta 1 tane sınır var kutulu kutusuz ne farkeder yani :D çok teşekkürler sağ ol.

Yeni konular

Geri
Yukarı