Yurt dışından Series S getirttim

Geçmiş olsun hocam, ama yanlış bilmiyorsam cihaza 2, kontrolcüye 1 yıl garanti veriyorlardı. Cihazı ne zaman satın aldığınızı bilmiyorum dikkat edin o yüzden.
Çıktığı hafta aldım. Birkaç güne yollarım garantiye. O stick drift sıkıntısını biliyorlar diye kontrolcülere de 2 yıl garanti sunmadıklarını düşünüyorum. Kontrolcü aklımda ama yine de teşekkürler hatırlattığın için.
Konunuz manipüle edilmiyor. Yanlış yönlendirme yapıyorsunuz. Kaliteli oyunların boyutları artık 100-150 GB ortalamasına sahip. Series S'in içinde kurulu olduğu işletim sistemiyle beraber geriye 300 GB'lık bir alan kalıyor. 2 adet AAA oyun yükleyen birisi depolama alanı için bütçe yaratmak durumunda kalacak. Sizin gereksiz dediğiniz şey HDD almak demek oluyor ki cihaz içinde yer alan hızlı depolama birimini daimi bir biçimde boşaltmamız gerekiyor. Bu da doğal olarak bir angarya yaratır. Yorumunuzu bizzat alıntıladım ve aralarındaki grafik farkını da sundum. Eğer eleştirel bakış açınız yoksa bir şeyleri sunarken enine boyuna yazmanız gerekir. Siz Series S aldınız diye Series S, Series X'ten daha mantıklı ya da eşit olmuyor.
Ülkenin saygın üniversitelerinden birinde pazarlama lisans programı öğrenimi görüyorum ve bu nesilde Microsoft'un stratejisinin cihazlar üstünlüğü olmadığına o kadar eminim ki. Şirket iki farklı kitle hedef almış durumda. Kıyaslamak çok yanlış. Tüketici hangisi daha iyi sorusundan çok, hangisi benim istek ve ihtiyaçlarıma yönelik sorusu sormalı. Ayrıca hiçbir yerde biri diğerinden daha iyi demedim. "Daimi bir biçimde boşaltmamız gerekiyor" derken xbox ile ilgili bir fikrin olduğun konusunda şüphe duymaya başladım. Bende 1 TB HDD de var ve SSD ihtiyacı hissettirmiyor. Sabit birkaç oyunun var ve diğer oynamak istediklerimi en fazla 20 dk içinde dahili depolamaya aktarıyorum. Hem ucuza ışın izlemeli grafikler verecek cihaz alayım, hem de bol bol AAA oyun sığdırayım pek mümkün değil zaten. Hem ucuz olsun, hem bol oyunum olsun diyorsan elini taşın altına koyacaksın bir zahmet. Taş da taş olsa bari. Alt tarafı 1 veya 2 TB HDD yani.

Son düzenleme:
Ülkenin saygın üniversitelerinden birinde pazarlama lisans programı öğrenimi görüyorum ve bu nesilde Microsoft'un stratejisinin cihazlar üstünlüğü olmadığına o kadar eminim ki. Şirket iki farklı kitle hedef almış durumda. Kıyaslamak çok yanlış. Tüketici hangisi daha iyi sorusundan çok, hangisi benim istek ve ihtiyaçlarıma yönelik sorusu sormalı. Ayrıca hiçbir yerde biri diğerinden daha iyi demedim. "Daimi bir biçimde boşaltmamız gerekiyor" derken xbox ile ilgili bir fikrin olduğun konusunda şüphe duymaya başladım. Bende 1 TB HDD de var ve SSD ihtiyacı hissettirmiyor. Sabit birkaç oyunun var ve diğer oynamak istediklerimi en fazla 20 dk içinde dahili depolamaya aktarıyorum. Hem ucuza ışın izlemeli grafikler verecek cihaz alayım, hem de bol bol AAA oyun sığdırayım pek mümkün değil zaten. Hem ucuz olsun, hem bol oyunum olsun diyorsan elini taşın altına koyacaksın bir zahmet. Taş da taş olsa bari. Alt tarafı 1 veya 2 TB HDD yani.
Konuyu eğitim durumunuz ile nasıl bağdaştırdınız? Bakın manipülasyon budur işte. Burada salt şekilde iki farklı cihazın artıları ve eksileri konuşuluyor. İki ürünün aynı olmadığını sizin aksinize video ve depolama örneklemeleri üzerinden sundum. Siz kendi açınızdan cihazı ele alıyorsunuz. Ben cihazın eksiklerinden söz ediyorum. Cihaz içinde bulunan daimi depolamanın "verimli" şekilde kullanılamayacağını söylüyorum. Siz ekstra ürün almaktan ve ekstra işlem yapmaktan söz ediyorsunuz. Çünkü S ile X arasında "bariz" farklar var. Bunlar grafik ve depolama olarak ortaya en net biçimde çıkıyor.

"Series S ile X arasında GPU, depolama ve disk okuyucu dışında neredeyse hiçbir fark yok. X düşünen arkadaşlar da bir fikir edinebilir."

Bu lafı söyledikten sonra üst düzey bir okulda ya da eğitim kurumunda bulunuyor olmanız bizleri alakadar etmez. Series S'in eksiklerinden değil, Series X'e gerek olmamasından yola çıkarak hareket etmişsiniz. Bu makul bir yaklaşım değil.

Evet, ben sonuna kadar söylediğimin arkasındayım. Disk okuyucu, depolama ve grafik dışında bir fark yok. Birebir aynı cihazlar. Depolama da zaten bunu alacak adam için o kadar da önemli değil, çok isteyen olursa gider 300 500 liraya harici disk alır. Series X gerek yok demedim. Sürekli bir şeyler uyduruyorsun. 4K isteyenler de uzun kullanım testini yaptığım cihazdan yola çıkarak fikir edinebilir olarak belirttim. Ben burada bilimiyle yaklaşmaya çalışıyorum olan bitene ama sen sürekli üzerime oynuyorsun. Ne haliniz varsa görün. Adamı pişman ediyorsunuz. Daha da kullanmam bu forumu.

Bence de disk okuyucu, depolama ve grafik dışında bir fark yok tabi bunlar çok önemsiz farklar değil ancak beni rahatsız etmiyor. Ayrıca Series S için oyun indirirken 4k texture dosyaları inmediği için oyun boyutları daha ufak Series X'e göre. Beni şuan rahatsız eden ve acaba X'mi alsaydım dediğim tek özelliği; eski oyunların One S versiyonunu açması. Sekiro ve Witcher 3 çok sevdiğim 2 oyun ancak Series X 60 FPS verirken, Series S 30 FPS veriyor ve oynayasım gelmiyor. İleride yamalar ile düzeltilebilir tabi bu durum.

Merhaba şöyle birşey sormak istiyorum tam düzgün mantıklı bir cevap alamadım, Xbox Series S konsolunu dün satın aldım, kurulumu yaptım bir adet Unravel oyununu yükledim, biraz oynadım fandan çok ince bir tık tık sesi geliyordu, sanki kablosu az birşey fana sürtüyormuş gibi sıcaklığını sormuyorum küçük cihaz normal ısınması fakat bu ses neden kaynaklıdır ?

Yeni konular

Geri
Yukarı