Yurt dışından Türkiye'ye dönünce alışamamak

Karşılaştırdığın ülke Almanya. Oraya göre tabii ki hayat standartları düşük. Buraya geldiğinde ne bekliyordun ki zaten? Daha önce Türkiye'de yaşamayıp, ilk defa gelsen eyvallah diyeceğim de Türkiye yaşadığın Türkiye işte.

40 günde bir değişime uğramadı.
Bende saçma buluyorum Türkiye ile Almanya'yı ya da Türkiye ile Fransa'yı karşılaştıranları. Gidin Türkiye'yi Arjantin ile falan kıyaslayın o seviyede bir ülkeyiz çünkü.
İyi bir şekilde çalışıyorum ingilizcem var,almanca öğreniyorum.Para da sıkıntım yok.
Para varsa her yerde rahatsın. Yaş kaçtı bu arada?

Türküm ve üstünüm kendini üstün görmeyen milletlerin sonunu görüyorum.
Sen bir Amerikalının kendini nasıl üstün gördüğünü görebilsen keşke. ;) veya bir Almanın veya bir Çinlinin. ;)
Yaşım 23 ve mühendisim ve 2. öğretim olarak İktisadi bir bölüm okuyorum.
Yurt dışına çıktım bir çok yer gezdim neyin ne olduğunu biliyorum.
Her canlıya saygım vardır.

Üzülüyorum adına.

Almanya denilen ülke dünyanın en refah bir kaç ülkesinden biri. Oraya gidip dönünce alışamazsın normal bence. Macaristan, Bulgaristan, Kolombiya gibi ülkeler bizimle aynı seviyede oralara gitseydin sorun olmazdı.

Kardeşim biz Türk'üz bizim bir kültürümüz ve tarihimiz var.
Bizim gençliğimiz benliğini 3-5 kuruşa satamaz bunun ideolojiden yada başka bir şeyden alakası yok.
Ve çocuğun anam, babam kardeşim ailem yabancı geliyor demesini normal karşılıyor isen seninle tartışmanın da lüzumu yok.

Kandan olmayan anlamaz tabi, burada atan tutan çok hele bir yurt dışında fiili olarak 2 ay yaşayın göreyim sizi.

Burada maça gidiyorsun statta bile Ne Mutlu Türk'üm diyene bağırıyorsun bayramı seyranı geçtim orada hele Türküm ben de ;);) Almanlar ve orada onların kölesi olan bize kin besleyen bacaksız ırklar sana ne yapıyor.
Ben Türk olduğuna inanmıyorum. Ben bütün vergileri sayabiliyorum senden daha Türk'üm. Madem çok Türksün neden bütün vergileri saymadın?

Anlattıklarının hepsi boş laf madem Türksün say bütün vergileri inanalım. Büyük ihtimal başka milletlerden gönderilen bir provakatörsün. Konuyu karıştırıyorsun. Daha vergileri bilmiyorsun 1 tane bile saymamışsın

Geri
Yukarı