Yurt dışından yolcu beraberi ürün getirilme sınırı ne kadar?

4X3S D3NIED

Hectopat
Makaleler
3
Almanya'ya bir tanıdığım gidip gelecek. Beraberinde ekran kartı getirilebilir mi? Okuduğun kadarıyla 430€ sınır var ancak bu sınır bana çok az geldi. 4080 veya 4090 getirirse gümrükte vergi alınır mı?

Almanya'ya bir tanıdığım gidip gelecek. Beraberinde ekran kartı getirilebilir mi? Okuduğun kadarıyla 430€ sınır var ancak bu sınır bana çok az geldi. 4080 veya 4090 getirirse gümrükte vergi alınır mı?

Ucakla mi karayoluyla mi gidip gelecek? Paketsiz olarak cok miktarda bilgisayar parcasi getirip götüren arkadaslarim var. Genelde bir şey demiyorlar. Ama sonucta dikkat etmek gerekir. Sizin bir parcanizda sorun olacani sanmiyorum. Tabii bu benim düsüncem.

Ucakla mi karayoluyla mi gidip gelecek? Paketsiz olarak cok miktarda bilgisayar parcasi getirip götüren arkadaslarim var. Genelde bir şey demiyorlar. Ama sonucta dikkat etmek gerekir. Sizin bir parcanizda sorun olacani sanmiyorum. Tabii bu benim düsüncem.
Uçakla gidip gelecek.
Hocam paketiyle getirince sanırım gümrükte sorun yaşayaiblirsiniz.
Benim baldiz havalimaninda bir kücük canta cikartilmis RAM ile gecti. Yani paketsiz veya paketli sansini denemek lazim. Risk almak istemiyorsan sipariş usülü getirt.

Böyle bir mevzuat var mı? Benim okuduğum kadarıyla ticari statüye girmezse 430€ sınır denir. Sınır gerçekten 430€ mu bir de ticari statü ürün sayısı mı oluyor?

Uçakla gidip gelecek.

Böyle bir mevzuat var mı? Benim okuduğum kadarıyla ticari statüye girmezse 430€ sınır denir. Sınır gerçekten 430€ mu bir de ticari statü ürün sayısı mı oluyor?

Hocam teorik baska pratikte baska. Paketsiz olursa belki incelerler ama gümrüge tabii olmaz benim düsüncem. Benim tecrübelerim sadece pratikte onu belirtmek isterim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı