Yurt dışından Xbox Series X getirilirken vergi ödenir mi?

Konsolu almak yerine parayı size atabilir. Euro cinsinden atar, siz burada TL'ye çevirirsiniz. İki ülkede de olan bir banka olan HSBC ile atsın. HSBC'den başka banka var mı bilmiyorum.

Ben bu yorumu çok beğendim adam haklı atmasın gelecekse direkt nakit getirsin.

Aynen yanından ekstra bir ürün olmayacak. Şahsi ürünüymüş gibi yapamıyor mu? Kutusuz da getirebilir sorun yok.

Konsolu almak yerine parayı size atabilir. Euro cinsinden atar, siz burada TL'ye çevirirsiniz. İki ülkede de olan bir banka olan HSBC ile atsın. HSBC'den başka banka var mı bilmiyorum.
Yanlış anlaşılmadım umarım. Arkadaşım Almanyada. Gelirken yanında bir tane Xbox getirecek. Ticari bir durum söz konusu değil :)

Aynen yanından ekstra bir ürün olmayacak. Şahsi ürünüymüş gibi yapamıyor mu? Kutusuz da getirebilir sorun yok.

Yanlış anlaşılmadım umarım. Arkadaşım Almanya'da. Gelirken yanında bir tane Xbox getirecek. Ticari bir durum söz konusu değil :)

Hocam kendi ürünü gibi getirsin zaten tek ürün olacak bir şey demezler.

Ödenir tabii.

Selam,

Yakın bir zamanda arkadaşım Almanya'dan gelecek. Kendisi ikinci el veya sıfır kutulu faturalı bir Xbox Series X alıp valizinde getirse vergi ödemek zorunda kalır mı? Gümrük yönetmeliğini az çok okudum bir adet yasal hak gözüküyor ama kullanıcı deneyimlerini okuduğumda kimisi kutusuz getirsin kutu kapalı ise alırlar vs. yazmış. Desteklerinizi rica ediyorum.
Hocam görmemişim arkadaşınız getirecekmiş, sipariş edeceksiniz zannettim 1 adet aldığı için sorun olmaz kendime aldım der geçer.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı