Yurt içinde telefon alırken dikkat edilmesi gereken kurallar nelerdir?

kasilis01

Hectopat
Hocam merhabalar. Amerika'dan telefon getirtecektim, çeşitli sebeplerle olmadı. Şimdi Türkiye'de bunu getirip satanlarla ilgili bir araştırma yapıyorum. Sahibinden.com vb yerlerde bu ürünü satan şahıslar var. Peki ürünümün clone olmadığını ya da imei kopyalı olmadığını ya da herhangi bir şekilde dolandırılmayacağımı nasıl öğrenebilirim? Tek tek anlatırsanız sevinirim. Teşekkürler.

M

Mr_YAMYAM

Ziyaretçi
Tek bir kural vardır. Telefon alırken faturasının olması ve faturasında IMEI numarasının işlenmiş olması gereklidir.

KS
K

kasilis01

Hectopat
Hocam ben o telefonu muhtemelen root ederim, garantinin bir albenisi yok benim için. Telefon clone çıkmasın, tüm fonksiyonlarını eksiksiz yerine getirsin,yarın bir gün başıma bela olmasın yeter.

Egemen

Megapat
Yer
Ankara
Bir de SAR değerlerine bak. Amerika'daki modellerin yüksek oluyor. Sonra sıkıntı çıkmasın :)

KS
K

kasilis01

Hectopat
Hocam 2. el düşünmüyorum,sonuçta elektronik üründe hasarlı çıkma riski yüksek ve ben artık servislerle uğraşmaktan bıktım. Tr'den almaya kalktığım zaman üstüne çok para biniyor, peder bey razı olmuyor. En son Galaxy Nexus'ta karar kıldım, onu getirtiyorum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Yukarı