Yurt/otel internetini Access Point ile kullanabilir miyim?

ozdenfurkan

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Yurtdışında öğrenci yurdu / otel karışımı bir yerde yaşıyorum. İnternet hızım gayet iyi. Laptop ethernet aracılığı ile bağlanıyorum. Ve her baglandıgımda hotspot ekranı açılıyor. Giriş yapmadan internet erişimi sağlamıyor. (daha önce starbucksta gormustum)

Laptopu yataga alıp bir şey izleyeceğim zaman maalesef alamıyorum. Ya da telefon için wifi ağı oluşturmak icin mecburen laptopu acıyorum. Baglanıp "mobil etkin nokta" yı seçiyorum.

Başlık çok saçma oldu ama hangi terimleri kullanacagımı bilmiyorum. Aklımda ucuz yollu bi accesspoint vs almak var. Xiaomi modellerini görüyorum. Fakat ben ilk seferinde o giriş ekranını nasıl geçeceğimi bilmiyorum. Teknik olarak mümkün mü acaba? Aydınlatırsanız sevinirim.
1.png2.png3.png4.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,
Dediğini yanlış anlamamışsam eğer bir tane Access Point alıp onun ile Wi-Fi ağı yaymak istiyorsunuz. Fotoğraflardaki hostspot olayını bilmiyorum fakat.

Benim önerim bir tane router almanız ve Ethernet kablosunu router üzerine takmanızdır.
Alttaki ürünü önerebilirim, isterseniz kablo takarak gelen interneti yayabilir, isterseniz de çeken bir internete kablosuz olarak bağlayıp o internetin alanını genişletebilirsiniz.

Merhaba,
Dediğini yanlış anlamamışsam eğer bir tane Access Point alıp onun ile Wi-Fi ağı yaymak istiyorsunuz. Fotoğraflardaki hostspot olayını bilmiyorum fakat.

Benim önerim bir tane router almanız ve Ethernet kablosunu router üzerine takmanızdır.
Alttaki ürünü önerebilirim, isterseniz kablo takarak gelen interneti yayabilir, isterseniz de çeken bir internete kablosuz olarak bağlayıp o internetin alanını genişletebilirsiniz.

Bu baglantının internete dönüşmesi için bu logini yapmak zorundayız. Ben router takınca ne olacagını merak ediyorum işte. İşe yaramayabilir

Bu baglantının internete dönüşmesi için bu logini yapmak zorundayız. Ben router takınca ne olacagını merak ediyorum işte. İşe yaramayabilir.

HM, şimdi anladım tam olarak fakat bir bilgim yok o login işinin nasıl olacağı hakkında. Bir araştıralım. Bir bilgi edinirsem yazarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı