Yurtdışı kayıtlı telefon almak nasıldır?

Yagami_Light07

Hectopat
Yer
İzmir-Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 7 3700x
RTX 3070
16 GB Ram
X570 Anakart
Meslek
Hukuk Okuyor 2/4
Arkadaşlar yakın bir zamanda telefonumu yükseltmek istiyorum. Bütçem Maksimum 10-12 bin lira. Daha önce de buna benzer bir konu açmıştım. Ama bu yurtdışı kayıt olayını bilmiyordum. Bu sistem nasıl oluyor? Hangi modellerde geçerli? Legal mi? Kısacası bilen birileri aydınlatabilir mi dostlar?

Arkadaşlar yakın bir zamanda telefonumu yükseltmek istiyorum. Bütçem Maksimum 10-12 bin lira. Daha önce de buna benzer bir konu açmıştım. Ama bu yurtdışı kayıt olayını bilmiyordum. Bu sistem nasıl oluyor? Hangi modellerde geçerli? Legal mi? Kısacası bilen birileri aydınlatabilir mi dostlar?
Legal olan 20bin TL herhangi bir telefon için.

Pasaporta kayıt var, bu bütçe için çok pahalı ve saçma olacağı için yapılmaz zaten ki bu yasal olanı. Bir de yasal olmayan var ki o da bazı modellerde oluyor genelde Xiaomi cihazlar bu piyasada, onda da cihaza imei atılıyor. Çok mantıklı bir hareket değil aslında imei atılmış cihaz kullanmak ama malesef bu devirde bir cep telefonuna ulaşmak bu kadar pahalıyken diyecek fazlaca söz de yok.

Tüm telefonlarda geçerli, TR kayıt olması veya yoksa edilmesi gerekiyor. O da son zamla 20 bin TL'ye yükseltildi. IMEI kopyalama mevzusu var bir de tabii, normal olarak legal bir şey değil ve ciddi cezaları var. Alınacak telefonda var ise legal bir şekilde çift SIM muhabbeti ile bir süre yurt dışı telefon kullanabiliyorsunuz ama kalıcı değil.

O da son zamla 20 bin TL'ye yükseltildi.
Bu ne zaman oldu?

Çok mantıklı bir hareket değil aslında imei atılmış cihaz kullanmak ama malesef bu devirde bir cep telefonuna ulaşmak bu kadar pahalıyken diyecek fazlaca söz de yok.
Ne gibi eksileri var bu durumun. Bende pahalı olduğu için bu durumu araştırıyorum hocam.

Legal olan 20bin TL herhangi bir telefon için.
Mi 12T olur mu mesela?

Bu ne zaman oldu?

Ne gibi eksileri var bu durumun. Bende pahalı olduğu için bu durumu araştırıyorum hocam.

Mi 12T olur mu mesela?
Bir kere yasal değil. Telefon her an kapanma riskiyle karşı karşıya, gerçi yeni imei atılarak sorun çözülüyor. Güncelleme alamıyorsun mesela. Telefonun herhangi bir garantisi olmuyor, distribütörler ücretli de olsa tamir etmiyorlar gibi. Tek artisi ucuz olması sanırım.

Yurtdışı Xiaomi cihazlarına direnç atıyorlar bu şekilde kullanan çok insan olsa da IMEI olayının patlama riski var. Bazen güncellemeler de sorun çıkarabiliyor. Bunun haricinde OnePlus 9 Pro’ya kadar (9 ve 9 Pro’da dahil olmak üzere) OP’nin amiral gemisi cihazlarını sorunsuz kullanabilirsin kayıt veya direnç gerektirmiyor. En kötü eski bir cihazının IMEI’sini atarsın 5 dakikalık işlem devam edersin. O fiyatlarda OnePlus 9 veya 9 Pro bakabilirsin.

Peki şu şekilde olsa ? Elimdeki Redmi Note 8 Pro'nun imei'sini kullansam? Hem çalıntı çıkma ihtimali de yok. @JoeBlackk @Görkem Say

O cihaz için illegal yontemlerle imei atma işlemi yapılamıyor bildiğim kadarıyla yenilerde çıkmadıysa. Ayrıca 20 bin versen bile kayıt yaptirmak için pasaportla yurtdışına çıkmis olma şartı var veya kimlikle Kıbrıs.
Bir arkadaş bana yapılabildiğini söylemişti. Model çok sıkıntı değil ama Mi12 yada mi13 gibi Xiaomi cihazları olursa daha iyi olur.

Peki şu şekilde olsa ? Elimdeki Redmi Note 8 Pro'nun imei'sini kullansam? Hem çalıntı çıkma ihtimali de yok. @JoeBlackk @Görkem Say

Bir arkadaş bana yapılabildiğini söylemişti. Model çok sıkıntı değil ama Mi12 yada mi13 gibi Xiaomi cihazları olursa daha iyi olur.
Senin telefonun IMEI'sini atmaz büyük ihtimalle çünkü kendimkini atayım bişey olursa getirirsin bakarım benimki bedevaya bir daha atarım der. Nereden bildiğimi sormayın 🫡.

Xiaomi olması şart değil android olan cihazlarda kolay atılıyor iPhone ise sıkıntı çünkü onda olmuyor ama uzatabilirsiniz onda da.

Geri
Yukarı