Yurtdışı S9'a Custom Rom Kurunca Sertifika Gidiyor

@242247,
Bu ROM güzeldir, deneyebilirsiniz.
Hocam bu durumda benim normal custom rom kullanma sansim yok degil mi

@Umut Nas kusura bakmayın şeyi tam anlayamadım o yüzden soruyorum benim durumumda port rom çözüm oldu demiştiniz ama tam olarak nasıl bir yol izleyeceğiz onu çözemedim.
şimdi eve geldim port romu indirdim birazdan kuracağım ve muhtemelen hat gene gidecek, sonra telefoncuya gidip patch yaptıracağım, sonra port romda mı kalacağım yoksa bundan sonra custom rom kurabilecek miyim üzerine falan orayı tam şey edemedim

Son düzenleme:
@242247,
Benim Samsung kullandigim dönemde Custom ROM'larda böyle bir sorunla karşılaşıyordum, hiçbir şey yapmadan port ROM kurunca sorunsuz kullanabildim.
Hocam tam olarak dediğiniz gibi oldu sim kaybolmadan bu rom kuruldu ama bu rom çok advanced üst seviye bir rom, twrp'den kurarken bile dümdüz kurmayıp özel kurulum asistanı başlattı tek tek sordu şunu istermisiniz bunu istermisiniz vb. Muhtemelen o yüzden gitmedi.
Şimdi asıl sorum şu, ben şimdi bunun üzerine custom rom kurunca sim gene gidecek mi?

@Umut Nas ek olarak dediğim gibi twrp kurulumunda açılan setup'da ülke seçme vardı daha doğrusu hat seçme ordan TUR Turkey seçtiğim için ülkeye uygun hat portunu yükledi diye tahmin ediyorum

Son düzenleme:
Hocam tam olarak dediğiniz gibi oldu sim kaybolmadan bu rom kuruldu ama bu rom çok advanced üst seviye bir rom, twrp'den kurarken bile dümdüz kurmayıp özel kurulum asistanı başlattı tek tek sordu şunu istermisiniz bunu istermisiniz vb. Muhtemelen o yüzden gitmedi.
Şimdi asıl sorum şu, ben şimdi bunun üzerine custom rom kurunca sim gene gidecek mi?

@Umut Nas ek olarak dediğim gibi twrp kurulumunda açılan setup'da ülke seçme vardı daha doğrusu hat seçme ordan TUR Turkey seçtiğim için ülkeye uygun hat portunu yükledi diye tahmin ediyorum
TWRP'dan sana soruyorsa ne yükleyeceğini büyük ihtimalle Aroma Installer eklemişlerdir. Ne istiyorsan seçebiliyorsun oradan ancak hat durumunun Aroma Installer ile alakası yok. Görünen o ki Stock ROM tabanlı ROM'larda sorun yaşamıyorsun. Öğrenmiş oldun.

Geri
Yukarı