Yurtdışına 2.el bilgisayar satmak

James Gosling

Kilopat
Makaleler
9
Daha fazla  
Merhabalar. 2. el alım satım sitelerinden birine koymuş olduğum notebook ilanı üzerine Amerika'dan Türkçe bilmeyen bir alıcı çıktı ve İsveç'teki kuzenine hediye etmek istediğini söyledi. Benden kargo dahil son toplam fiyatı hesaplamamı ve banka bilgilerimi paylaşmamı ve sonra ödeme yapacağını söyledi. Ancak FedEx veya UPS ile göndermemi istiyor. UPS'ın sitesinde ücret hesaplayamıyorum, FedEx de yaşadığım şehirde yer almıyor. Sizce notebook kolisini İsveç'e göndermek kaç TL tutar?

Bir ara benim laptop'a da incirlik üssünden amerikalı bir asker talip olmuştu. Nijeryalı polis dostuna hediye edecekti sözde. IBAN attım yabancı bir banka ile gönderdiğini iddia etmişti. Kısacası, elin gavuru ne yapsın sizin bilgisayarınız. Kendi ülkesinde zaten çerez fiyatına satılıyor 2. el bilgisayarlar.

Hiç düşündün mü dostum acaba adam neden senden almak istiyor kendi ülkesinde güzelim bilgisayarlar dururken? Bence bunu bir düşün.

Türkiye'deki 20 bin liralık bilgisayarları Amerika gibi ülkelerde adamlar tek maaşıyla alıyor. Elin amerikancısı Türkiye'deki bilgisayarı napsın? Bazen gerçekten dolandırana kızamıyorum dolandırılandan ötürü.

Dolandırıldığım falan yok. Parayı göndermeden ürün mü kargolayacağım? Saçma cevaplar vermeyin lütfen. Sizin yaşınız kadar online alışveriş tecrübem var.

Yeni konular

Geri
Yukarı