Yurtdışından PS5 alabilir miyim?

Gayet normal bir durum kutusunu niye çıkartıyorsunuz onu anlamadım. Gümrük vergisi ise problem onu tam araştırman gerekiyor. Hatta alacak arkadaşınız ülkenin vatandaşı değilse freetax ile vergisiz almış olursunuz. Her halükarda yine karlı olacağını düşünüyorum.

Vergi kilitlemek mi? Hocam siz ucuza kaçıp böyle bir alavera ceviriyorsaniz umarım 'kilitlerler'.

Alavera iş mi? Dostum, arkadaşın yaptığı şeyde yasa dışı bir durum yok. Size iyi kilitlenmeler.

Böyle alavare yapilirsa daha çok vergi koyarlar. Yurtdışından bu şekilde teknolojik eşya getirilip satanlarla dolu değil mi ulke? Herkes ülkesinden alsa pasa paşa vergisini verse ekstra vergi konulmaz herhalde.
Devlette para olsa vergi koymaz. Bunun bizim ödememizle alakası yok. Ekonomi bakanımız "çokomelli" damat olunca kasa yerine birilerinin cebi doluyor.

Merhabalar bir arkarabam Almanya'dan alıp dış kutusunu açıp kendi Mali gibi getirip bana verse vergi kilitlerler mi?
Şimdi şöyle bir uygulama var hava alanında, yurt dışı giriş çıkışlarda yanındaki elektronik cihazları kayıt ettiriyorsun. Vergi kaçağı olmasın diye. Akraban getirdi diyelim dönüşte o cihazın akıbetini sorarlar. Buna benzer bir olay başımızdan geçti çünkü.

Devlette para olsa vergi koymaz. Bunun bizim ödememizle alakası yok. Ekonomi bakanımız "çokomelli" damat olunca kasa yerine birilerinin cebi doluyor.
Hocam ülkedeki kaçak telefon piyasasından haberiniz yok galiba? Birçok insan imei'li ve kaçak telefonlar kullanıyor. Bu da 10 telefon satilabilecekken gelen vergi gelirinin üç beş akıllının kaçak kullanmasi sonucu azalmasıyla vergisini veren kullanıcıların daha fazla ödemesine sebep oluyor.

Hocam ülkedeki kaçak telefon piyasasından haberiniz yok galiba? Birçok insan IMEI'li ve kaçak telefonlar kullanıyor. Bu da 10 telefon satilabilecekken gelen vergi gelirinin üç beş akıllının kaçak kullanmasi sonucu azalmasıyla vergisini veren kullanıcıların daha fazla ödemesine sebep oluyor.

Bir ürünü ederinden kaç kat daha fazla para ödeyip Alsan bu kahramanlık mı yoksa enayilik mi insanlar deliler gibi çalışıp diğer kişileriden neden daha fazla para ödesin bu tarz bir imkanı varsa

Yeni konular

Geri
Yukarı