Yurtiçi Kargo Rezilliği

NookumPie

Gigapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
9
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522594034
Merhabalar,
Muş/Malazgirtte ki öğretmen arkadaşım için internetten ürün sipariş ettim. Bu ürün İstanbul'dan Muş/Malazgirt'e gidecekti. Malazgirtte Yurtiçi Kargo şubesi olmadığı için Erzurum/Hınıs şubesine gönderilip oradan dağıtıma çıkarılması gerekiyordu.

Ürünüm "12.10.2015" tarihinde kargoya verildi. 2-3 gün içerisinde Erzurum/Hınıs şubesine ulaşmıştı bile.
İlk hafta anca gider zaten diyerek pek bir önemsemedim ancak 2.hafta başında arkadaşım hala kargonun eline ulaşmadığını belirtti. Ardından Erzurum/Hınıs şubesini aradım.
Ulaşamadım tabii ki telefonlar açılmıyor çalıyor çalıyor açan yok. Ertesi gün bir daha ulaşmaya çalıştım ancak nafile. Vakit kaybetmeden Genel merkezi aradım, destek veren arkadaşta Hınıs şubesine ulaşmaya çalıştı ancak oda ulaşamadı. Şikayet kaydı tuttu neticesinde, bekledim ben de 1 hafta kadar daha.

Yurtiçi kargo sitesinde sürekli dağıtıma çıktığı ve ulaşamadığı yazılıyor "İlk dağıtım sürecinde teslim edilecektir." ibaresi bulunuyordu. Ancak kargo adres ve telefon bilgileri doğru olduğu halde arkadaşıma ulaşmıyordu.
Teslim tarihi "06.11.2015" Bu süreç içerisinde 7 kez genel merkez ile iletişime geçtim, hiç kimse sorunumu çözemedi hepsi başından sağmak için bir çok yalan sözler söyledi. Bir çok kez yasal yollara başvuracağımı kargomu geri göndermelerini yada zararımı karşılamalarını istedim. Ancak hiç bir şey yapılmadı.

Teslim tarihinden 3-4 gün önce genel merkezden aradılar 2-3 kez bir konuşmamız oldu sürekli bana şube müdürüne bildirdiklerini ve teslim edeceklerini söylediler. İnanmadım tabii ki.

Teslim tarihinde arkadaşım aradı. Yolda tesadüfen saat 17 - 18 civarı Yurtiçi Kargo dağıtım aracını gördüğünü ve durdurup aldığını söyledi.
Yaklaşık 1 aydır getirmediklerini belirttiğinde dalga geçer gibi cevaplar verdiklerini söyledi.
Arkadaşımın "Eğer aracı görmeseydim yine getirmeyeceklerdi, gidiyorlardı." dediğini de belirteyim.

Böyle lanet bir firma olamaz.

upload_2015-11-9_13-8-12.png

22524 adet şikayet var, bende yazdım yalnız kimsenin ilgilendiği yok sanırım. Genel merkez bile yardım edemiyorsa kim edecek? o_O

Yaşadığınız aksilik oldukça üzücü, geçmiş olsun.

Ne gariptir ki Yurtiçi Kargo benim kargalarımı aksatmadığı gibi birçok defa beklediğimden daha erken getirdiğini söyleyebilirim. Bu da Vatan PC gibi tamamen yöresel demek ki.(n)

Son düzenleme:
@er36po Evet dediğiniz gibi bölgesel olmalı, sadece orada böyle bir sıkıntı yaşadım. Olduğum yerde Yurtiçi kargo aksatmadan hızlı bir şekilde getiriyor. Telefonları açmamaları hariç tabii ki. :dikkatli:

Yurtiçi ve MNG kargo benimde kargolarımı geç getiriyor. Örneğin İstanbul'dan siparişim 1 gecede mahallemdeki dağıtım noktasına ulaşıyor. Sonra 4- 5 gün ha bu gün getirirler ha yarın diye diye sonunda ben gidip alıyorum.

Yurtiçi kargo İzmir de'de pek iyi değil, bir türlü teslim edemiyorlar. Gerçi ufak - tefek şeyleri (klavye vs) getirmediler, ama kitaplık almıştım onu getirdiler. Yinede Aras kargo gibisi yok.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı