YZF R125 vs CBR 125

vioviolent

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle selam.

Yaşım 17 ve 175 boyuna sahibim ve her genç gibi motor hevesine girdim. Ama ufak bir problemim var ve bunu en başından doğru yaparak motor sürmeye geçmek istiyorum. İlk motorum olacak ve motorumu seçemiyorum. Aklımda 2 model motor var birincisi YZF R125 diğeri ise CBR 125 pek fazla karar veremedim R125 aşırı yakışıklı, hafif ve 0-100 hızlanma açısından iyi CBR 125 ise top Speed, rahat seyahat, ucuz parçalar konusunda iyi diye biliyorum motor seçmemde yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle selam.

Yaşım 17 ve 175 boyuna sahibim ve her genç gibi motor hevesine girdim. Ama ufak bir problemim var ve bunu en başından doğru yaparak motor sürmeye geçmek istiyorum. İlk motorum olacak ve motorumu seçemiyorum. Aklımda 2 model motor var birincisi YZF R125 diğeri ise CBR 125 pek fazla karar veremedim R125 aşırı yakışıklı, hafif ve 0-100 hızlanma açısından iyi CBR 125 ise top Speed, rahat seyahat, ucuz parçalar konusunda iyi diye biliyorum motor seçmemde yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam eğer ilk motorunuzsa 125 CC'lik bir motora güzel gözüküyor diye o kadar para vermenizi tavsiye etmem F/P olarak en mantıklı ilk motor Mondial drift l

Öncelikle selam.

Hızlanma açısındanda birkaç motor ayarı ile oyna dişliyi büyültür ya da küçültürseniz top Speed veya tork artar.

Öncelikle selam.

YBR-125 öneririm.

Hocam eğer ilk motorunuzsa 125 CC'lik bir motora güzel gözüküyor diye o kadar para vermenizi tavsiye etmem F/P olarak en mantıklı ilk motor Mondial drift l

Hızlanma açısındanda birkaç motor ayarı ile oyna dişliyi büyültür ya da küçültürseniz top Speed veya tork artar.
Valla hocam çok araştırdım ama ya cbr125 yada r125 alacağım 100k+ekipman bütçesi var sence hangisi?

Motosiklet piyasasının doğan-şahini drift l dir, kullananların %90 ı da ayrı cins. Bugüne kadar bir tane aklı başında drift l kullanıcısı görmedim hepsi altındaki bisikletten bozma kıytırık motoru bir halt sanıyor. Daha bugün ışıklarda denk geldim birine beni gördüğü gibi triplere girmeye başladı, ara gaz falan veriyor, ışıklarda yüksek devir kalkıyor aklınca benimle yarışıyor bende iplemiyorum yavaş yavaş kalkıyorum 2-3 ışık böyle devam etti en son RS200 ile deldim aveli rahatladı :D hele bir de egzoz taktırmış :D ulan altındaki bildiğin bisiklet yahu ona egzoz taktırsan ne taktırmasan ne 125 lik makinadan ses alacam diye yazık gaz falan veriyor.

Drift l tayfa dışarıdan nasıl komik gözüktüğünün farkında değil, millet bir taraflarıyla gülüyor bu avellere ama arkadaşlar nedense kendini moto gp pilotu sanıyor.

Özetle drift l alıp avel tayfaya dahil olmayın, racing hevesiniz varsa gidin R125 alın, bulamazsanız CBR125.

Yeni konular

Geri
Yukarı