CBR 125R vs YZF R125

theben26

Hectopat
Daha fazla  
Bir arkadaşım sayesinde Süpersport motorlara benim de ilgim oldu. A1 ehliyetimi almadan önce motoru almış olacağım ve büyük olasılıkla 13-14-15 model olacak. Diğer bütün seçenekleri eleyince bize uygun kalanlar YZF R125 ve CBR 125R oldu. Aldığım zaman en az 2-3 yıl gitmesi bir sorun olduğunda servisinin ilgilenmesi veya parçasını bulabilmem benim için önemli. Tasarım olarak benim hoşuma giden CBR 125R ama performans olarak bakınca YZF R125 fark edilecek kadar üstün. Sizce başlangıç için hangisini almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
R125 oturuş açısından daha rahatsız bir motor. Güç farkı çok önemli değil, çünkü ikiside hızlı gitmiyor. Yamaha aşırı tuzlu. CBR125 ile başla, CC büyütürken R25 düşünebilirsin.

R125 oturuş açısından daha rahatsız bir motor. Güç farkı çok önemli değil, çünkü ikiside hızlı gitmiyor. Yamaha aşırı tuzlu. CBR125 ile başla, CC büyütürken R25 düşünebilirsin.
İşte unuttuğum en büyük noktalardan birisi rahatlık. Gidip bizzat denemediğim için rahatlığını bilemezdim. Alınca çok kullanacağım, şehirler arası çok gezineceğiz :D .
Tırnak işareti koymayı unuttuğum için diğerinden uyarı aldım.

CBR 125R'da karar aldım.
Birde şöyle bir sorum olacak; 16 yaşına girince mi, 16'yı doldurunca mı alacağız ehliyeti. 2001 doğumluyum.

İkinci el piyasasında YZF R125 ile CBR 125R arasında sıfırına göre dağlar kadar fark yok. İki motosikletinde üstüne oturarak ergonomisini test et ve beğendiğini al başkalarının yorumlarını artılarını eksilerini dinleme. Beğenmediğin motoru alıp pişman olacağına beğendiğini al pişman ol.

Teşekkürler. Birkaç yerde gördüm 16 yaşını dolduranlar diyor, Eskişehir'de %90'ı eski sistem kalmış 17 diyorlar. O yüzden sordum.
Eskişehir'de mi oturuyorsun? Eskişehir'de ikinci el elektrikli bisiklet, motosiklet nereden alınır biliyor musun? Bu arada şunu söyleyeyim bizim 9. sınıfı bitirenler elektrikli bisiklet ile gelip gidiyor. 1-2 kişi var. Gerçi senin dediğin modeller benzinli.

Eskişehir'de mi oturuyorsun? Eskişehir'de ikinci el elektrikli bisiklet, motosiklet nereden alınır biliyor musun? Bu arada şunu söyleyeyim bizim 9. sınıfı bitirenler elektrikli bisiklet ile gelip gidiyor. 1-2 kişi var. Gerçi senin dediğin modeller benzinli.
Bildiğim kadarıyla elektriklilerin çok düşükleri ehliyetsiz kullanılıyor. Arkadaşımla ortak alacağım, o benden daha bilgili ve daha uzun süredir ilgili, satan yerler var -sıfır- onun bildiği, benim bildiğim. İkinci el çok görüyorum, mesela sahibinden.com'da görüyorum, öbür gün çarşıda görüyorum motoru.

Yeni konular

Geri
Yukarı