Z ve B yonga seti arasındaki performans farkı

FinnPUBG

Decapat
Daha fazla  
Selam, 9400F için fiyat/performans anakarta ihtiyacım var ancak kararsız kaldım. Youtube testlere baktığımda 2666MHz ile 3000MHz arasında en fazla 5FPS oynuyor oda sabit değil. Hiç yoktan giriş seviyesi de olsa Z serisi anakart almam lazım mı sizce? En düşük 750₺ veya B360/B365 modellerinden seçim yaparsam RAM haricinde ne fark olur? Performansa etkisi olur mu? M.2 kullanmayacağım.

Örnek:
Z370 MSI-A PRO Veya Z370 Asus Prime
VS
B360/B365 Asus, MSI, ASRock giriş seviyeleri.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı FPS'i alırsın. RAM frekansı haricinde pek farklı değiller. Bütçeni zorlamayacaksa eğer Z370 serisi anakart al. 9400F'i yetersiz geldiği zaman çarpan kilidi açık bir işlemciyle değiştirdiğinde overclock yapma imkanı sağlayacaktır. Eğer sistemi gittiği yere kadar değiştirmeden kullanırım dersen B360/365 çipsetli anakart alıp geç.

Selam, 9400F için fiyat/performans anakarta ihtiyacım var ancak kararsız kaldım. Youtube testlere baktığımda 2666MHz ile 3000MHz arasında en fazla 5FPS oynuyor oda sabit değil. Hiç yoktan giriş seviyesi de olsa Z serisi anakart almam lazım mı sizce? En düşük 750₺ veya B360/B365 modellerinden seçim yaparsam RAM haricinde ne fark olur? Performansa etkisi olur mu? M.2 kullanmayacağım.

Örnek:
Z370 MSI-A PRO Veya Z370 Asus Prime
VS
B360/B365 Asus, MSI, ASRock giriş seviyeleri.
Usta anakartın RAM lere sağladığı MHZ değerinden ve soğutmasından başka performansları yoktur.(OC yapanlar pahalı anakart tercih ediyor, pahalı anakartta alüminyum parçaların olması soğutmayı önemli ölçüde etkiliyor.) Sistemde M.2 kullanmayacağını belirtmişsin. Ben buradan sistemin son teknolojiyi kullanmayacağını kendi işlerini halledeceğini anlıyorum ve buna dayanarak tan ileride Overclock yapmayacağını tahmin ediyorum. Intel tarafında OC için mecbur z serisi anakart alacaksın. Z serisi anakartla B350 arasında bir hayli fiyat farkı var. Ben Hiç Oc ile ilgilenmem dersen A320 de alabilirsin daha ucuz nihayetinde :). A serisi OC yok Crossfire,SLI yok. B serisi Ryzen sistemde Oc ve CrossFire var SLI 2. ekran kartında x4 de çalışıyor yani 2. kartın gücünün 4 te birini alıyorsun. X e herşey mübah :)

Sağ olun. İleride yetersiz gelirse daha güncel olan yeni nesillere yoğunlaşırım ve sokette değişmiş olucaktır diye düşünüyorum. Asus K modelini önermişsiniz A ile arasındaki tek fark ram slotumu?

Sağ olun. İleride yetersiz gelirse daha güncel olan yeni nesillere yoğunlaşırım ve sokette değişmiş olucaktır diye düşünüyorum. Asus K modelini önermişsiniz A ile arasındaki tek fark ram slotumu?
Amd tarafında 2 yıl daha soket değişmeyecek.Hatta ben Ryzen 3 lerin AM4 soketli çıkacaklarına inanıyorum:) Intel şu ara işlemci çıkarmayacak. Yani bir kaç yıl daha güncel anakartlar kullanılacak.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı